بیانیه حمایت جمعی از معلمان ،کارگران و دانشجویان از کارگران هفت تپه و گروه ملی فولاد اهواز”

نامه های وارده

photoبیانیه

بی حقوقی گسترده و عمیقی که هر روز گسترده تر می شود چنان عرصه زندگی را بر اقشار مزد بگیر (کارگر ،معلم ،پرستار و دانشجو )تنگ نموده که راهی جز خروش و فریاد علیه استثمار شدید مزد بگیران نمانده است .
سالهاست که معلم از “بی حقوقی “و “فقر و فرق “فریاد می زند ،معلم از یکطرف تحت فشار شدید هزینه های زندگی با فاصله شدید از خط فقر است و در بیش از دو دهه علیه دستمزدهای بسیار پایین که در اصل نوعی بیگاری کشیدن است ،هر چند وقت یکبار فریاد اعتراضش علیه بی عدالتی بلند شده و از طرف دیگر شاهد تضیع حق دانش آموزش نیز می باشد و به دفاع از پایمال شدن حق دانش آموز بر می خیزد ،”کالایی شدن آموزش “، “پولی شدن مدارس دولتی” تحت نام هایی بی محتوا چون “هیات امنایی “،”نمونه مردمی “و….که مبین طبقاتی شدن مدارس و آموزش است ،نمونه هایی کوچک از پایمال شدن حقوق دانش آموز است .
🔴فریاد اعتراض کارگران نیز همصدا با معلمان علیه غارت و چپاول دسترنج آنها هر روز در گوشه ایی از کشور شنیده می شود .
دیروز کارگران هپکو ،ماشین سازی اراک در اعتراض به بی حقوقی و استثمار حقوقشان شاهد اعتراضات مستمر آنها بودیم و بیش از دوهفته است که کارگران نیشکر هفت تپه و کارگران گروه ملی فولاد اهواز با تسخیر خیابانها همراه با خانواده از “گرسنگی ” از مطالبه “نان من کو؟ ” متحد و همدل از غارت و استثمار سرمایه و دسترنج خویش فریاد می زنند .و پاسخ فریاد حق طلبی معلم و کارگر بازداشت،رندان ،شلاق ،احضار ،تهدید بوده است .
در جریان تحصن آبانماه معلمان موج وسیعی ازبازداشت معلمان متحصن همراه با تهدید و ارعاب و بهره گیری از روشهای غیر اخلاقی همچون استفاده و ارسال پیام هایی از تلفن بازداشتیان بودیم .
پاسخ اعتراض عدالتخواهانه کارگران هفت تپه، بازداشت گسترده کارگران پیشرو بود.
نگاهی به شعارهای معلمان و کارگران در اعتراضات اخیر خود گویای عمق ظلم و ستمی است که بر آنها وارد می شود.
🔴دانشجویان بعنوان قشر آگاه و مسئول در قبال جامعه در حمایت از بی عدالتی فاجعه بار مسئولانه به حمایت از کارگر و معلم برخواستند چرا که آنان فرزندان همین کارگر و معلم هستند و فردای آنها نیز در صورت سکوت فردایی است که از زندگی فقط تلاش برای زنده ماندن نصبشان می شود .
🔴دستمزدهای بسیار پایین که با وضعیت رقت بار اقتصادی که در ماه های اخیر بدلیل بی مسئولیتی فرادستان و اختلاسهای زنجیره ایی و دزدیهای مجوزدار گریبانگیر کشور شد که فاصله ” دارا و ندار ” و “فقیر و غنی ” هر روز زیادتر می شود و مزد بگیر در تکاپوی زندگی کمرش هر رور خمیده وخمیده تر می شود و پیامدهایی ناگوار و تاسف بار گریبانگیر شهروندان ،خانواده و جامعه می شود و زهی افسوس از این وضعیت .
🔴ما امضا کنندگان این بیانیه ،ضمن حمایت قاطع از خواسته های معلمان و کارگران، اقدامات سرکوبگرایانه و بازداشت فله ایی معلمان و کارگران را شدیدا محکوم می نماییم و بازنگری و اقدام در “ترمیم و افرایش حقوق و دستمزد “و “پرداخت مطالبات انباشت شده” و توجه به خواسته های بر حق کارگر و معلم را خواستاربم و خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط معلمان و کارگران بازداشتی هستیم .
۲۹ آبانماه ۹۷

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بیانیه ها
بیانیه ۴۷ کشور جهان درباره نقض حقوق بشر در ایران؛ اعدام نوید افکاری منزجرکننده بود

بیانیه ۴۷ کشور جهان درباره نقض حقوق بشر در ایران روز جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹، چهل و هفت کشور عضو سازمان ملل متحد با انتشار بیانه‌ای نقض گسترده حقوق بشر در ایران را محکوم کردند. ۴۷ کشور عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با محکوم کردن «نقض شدید …

زندانیان
پرونده سازی جدید برای پریسا رفیعی دانشجوی زندانی سیاسی وامتناع وی از حضور در بیدادگاه

وز شنبه پنج مهرماه ۱۳۹۹، پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران محبوس در زندان اوین از بابت پرونده جدیدی که اخیرا برای او گشوده شده دادگاه انقلاب تهران احضار شد. احضار خانم رفیعی به شعبه ببست و شش بیدادگاه ضد انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به صورت شفاهی …

زندانیان
سه عضو کانون نویسندگان ایران جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شدند

بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن، سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران امروز شنبه ۵ مهر پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شدند. . پیشتر بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران در دی ماه ۹۸ …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: