بیانیه ده تن از زندانیان بند ۸ زندان اوین در اعتراض به انتقال جعفر عظیم زاده به زندان رجایی شهر کرج

بیانیه ها

آقای جعفر عظیم زاده از فعالان کارگری مجبوس در زندان اوین که علائم ویروس کرونا معروف به کوید ۱۹ را داشت را به بهداری مرکزی زندان اوین منتقل کرده بودند.وی را به بهانه ی معاینه و آزمایشات تکمیل شده به مقصد بیمارستان طالقانی از زندان اوین خارج,اما به زندان رجایی شهر منتقل کردند.خانواده ی عظیم زاده جهت پیگیری وضعیت ایشان به بیمارستان طالقانی مراجعه می کنند و مطلع می شوند که وی را به آنجا نبرده اند.به چند بیمارستان دیگر نیز مراجعه می کنند اما هیچ خبر و اطلاعی از ایشان کسب نمی کنند.نگران و پریشان به هر جا که فکر می کنند او ممکن است آنجا باشد سر میزنند.حتی گمان می برند که آقای عظیم زاده ممکن است دچار ایست قلبی شده باشد و مسئولین زندان به آنها اعلام نمی کنند.بالاخره پس از چند روز نگرانی شدید و بی خبری,خانواده مطلع می شوند که ایشان را به زندان رجایی شهر منتقل کرده اند و اکنون در سلول انفرادی اقدام به اعتصاب غذا کرده است.
رفتار سازمان زندان ها,خصوصا بخش درمان زندان اوین در فریب یک زندانی و انتقالش به زندان دیگر به جای بیمارستان, از جمله رفتارهای نادریست که تنها در نظام های توتالیتر و پنهان کار می توان نمونه های آن را یافت.
روح پزشک احمدی که در زندان قصر,برخی زندانیان را با آمپول هوا به قتل می رساند در بهداری زندان اوین حضور دارد و برخی پزشکان و پرستاران مشغول در اینجا را به راه خویش هدایت می کند.
در موضوع ابتلای برخی زندانیان بند هشت زندان اوین به ویروس کرونا و دروغ های مسئولین بهداری زندان اوین و استفاده از روش های تبلیغاتی نظام های توتالیتر و تمامیت خواه(از جمله گزارش ۲۰:۳۰) در این رابطه نشان دارد که در محیط استبداد,اخلاق به محاق می رود و دین و آزادگی توسط عوامل و برکات زور به پستوهای دروغ و ریا رانده می شود.
در شرایط شیوع کرونا که در سراسر دنیا کادرهای درمان برای حفظ جان مردم از جان خود گذشته اند و میدان دار حفظ بقاء و حیات آدمی شده اند و شهیدان سرافرازی را به جامعه ی جهانی تقدیم کرده اند,مسئولین درمان اوین همراه و هم صدا با نهادهای امنیتی و رسانه های گوپرسی آنها به فریب زندانیان,خانواده های آنان مردم ایران پرداخته اند و به جای آنکه مدافع جان انسان ها و سلامت آنها باشند,شکنجه و آزار آنها را در دستور کار خود قرار داده اند.رفتارهایی از این دست در بهداری زندان اوین پرسابقه است.یاد داریم که”هدا صابر” چند ساعت پیش از شهادتش توسط پزشک و پرستاران این بهداری مورد ضرب و شتم قرار گرفت و حتی فریاد زده بود که می خواهد از مسئول و پزشک بهداری اوین شکایت کند.
اکنون نیز زندانیان بند هشت کرونایی شده اند ولی از بند چهار گزارش تهیه می کنند و مسئول بهداری به دروغ می گوید تنها دو نفر مبتلا شده اند که آنها هم از مرخصی برگشته اند.جای بسی افسوس است که اینچنین به دره های عمیق دروغ و ریا سقوط کرده ایم و هر روز به واسطه ی رفتارهای غیر حرفه ای و ضد منافع ملی نهادهای امنیتی دیوار بی اعتمادی مردم نسبت به حاکمیت بلندتر و فاصله ی دولت و ملت بیشتر می شود.
رفتارهایی از این دست با زندانیان و خانواده های آنها که نتیجه ی راهنمایی ها و پیشنهادات نهادهای امنیتیست,نه تنها منتج به نتایج بایسته و درخوری که این نهادها انتظار دارند نمی شود که خشم و کینه های اجتماعی را فزونی می بخشد و فاصله ی مردم با حاکمیت را بیشتر می کند.
ما امضاء کنندگان,این نوع رفتارهای غیرانسانی و ضد حقوق بشری را محکوم نموده و هشدار می دهیم نتیجه ی رفتارهایی از این نوع,ویرانی و رسیدن به نقطه ای غیرقابل بازگشت در مواجهه ی مردم و حکومت خواهد بود.
امضاء کنندگان:
#اسمائیل_عبدی
#نصرلله_لشنی
#امیر_سالار_داوودی
#اصغر_شیری
#امیر_حسین_میر_خلیلی
#مسیب_رئیسی
#محسن_قنبری
#سینا_بهشتی
#آرش_شیرزادی
#امین_لقایی

۴ شهریور ۹۹
بند هشت زندان اوین

#آزادش_کنید

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اتوبوس لازم برای جابجایی مسافران وجود ندارد و مسافران به هم چسبیده‌اند‌

اتوبوس لازم برای جابجایی مسافران وجود ندارد و مسافران به هم چسبیده‌اند‌ اما دولت اعلام کرده هر فرد ماسک نزد، جریمه می‌شود عکس ارسال شده به سندیکا توسط رانندگان، مربوط به شلوغی اتوبوس در خط پنج بی‌آرتی (مترو علم و صنعت – میدان آرژانتین) در روز دوشنبه ۲۱ مهر می‌باشد. …

خبر
گفتگوی رادیو پارس با منصوراسانلو، بررسی نیروهای خواهان سیستم دولتی متمرکز و غیرمتمرکز.

بررسی نیروهای مردمی خواهان سیستم دولتی متمرکز و غیرمتمرکز توسط منصور اسانلو گفتگوی رادیو پارس با جناب منصوراسانلو، بررسی نیروهای خواهان سیستم دولتی متمرکز و غیرمتمرکز.۳ آبان ۹۹ برابر با ۲۴ اکتبر

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: