بیانیه زندانیان عقیدتی- سیاسی زندان رجایی شهر کرج به مناسبت سالروز اعدام و شهادت 25 تن از یارانشان که در۲۵ امرداد۹۵ توسط دژخیمان ولایت وقیح اعدام شدند

۲۵ زندانی عقیدتی – سیاسی اهل سنت در روز ۲۵ مردادماه ۹۵، در زندان رجایی شهر اعدام شدند. زندانیان عقیدتی – سیاسی اهل سنت در بیانیه ای یاد آنها را گرامی داشتند.

«از مرگ آنها نسل مبارز دیگری متولد می‌شود که با تمام توان آرمانها و راه آنها را ادامه می‌دهند تا فرا رسیدن سحرگاه پیروزی و از بین رفتن تاریکی ظلم و جنایت. هر چند که به ظاهر شب طولانی داشته باشند.»

به هر اندازه جلادان و مستبدان در طول تاریخ به قتل و کشتار و اعدام، و زندانی کردن حق خواهان و مبارزان با ظلم و استبداد متوسل شده اند، به همان اندازه و بلکه بیشتر روح و روحیه مبارزه و ایستادگی در مقابل مستبدان و درهم شکستن کاخ ها و اریکه قدرتشان در نسلهای آینده بیشتر و بیشتر شده و از مرگ آنها نسل مبارز دیگری متولد می‌شود که با تمام توان آرمانها و راه آنها را ادامه می‌دهند تا فرا رسیدن سحرگاه پیروزی و از بین رفتن تاریکی ظلم و جنایت. هر چند که به ظاهر شب طولانی داشته باشند.

سه سال قبل در چنین روزی ۲۵ تن از جوانان مبارز، پاک ،شجاع، دلیر، نترس و حافظ قرآن اهل سنت که بیشتر آنها اهل شهرستان سنندج بودند با زبان روزه، در سحرگاه روز سه شنبه ۱۲ مرداد به دار ظلم و استبداد آویخته شدند.

جنایتی که در طول تاریخ ۴۰ ساله و پرونده سیاه پر از جنایت و قتل و ترور و کشتارشان منحصر به فرد و استثنائی بود که جدا از اعدام ۲۵ نفر، ۲۵ خانواده و نسل را داغدار کردند.

اما مردم مبارز و شجاع ایران به طورعموم و جامعه اهل سنت به طور خاص، هیچگاه این جنایت مرگبار را فراموش نخواهد کرد و بلکه آن را نویدی برای پیروزی میداند. از نسل این جوانان برومند و از فرزندانشان نسلی تربیت می‌شود که راه مبارزه و ایستادگی در مقابل ظلم را از عزیزان از دست رفته‌ شان آموخته اند و برای درهم شکستن تخت و تاج قدرتشان به راه عزیزانشان ادامه می‌دهند.

چون یادشان زنده است و راهشان پایدار

ما زندانیان اهل سنت زندان رجایی شهر یاد دوستانمان را گرامی و زنده نگه می‌داریم و به مادران داغ‌دیده و همسران و فرزندان عزیزشان می‌گویم ما هرگز فراموشتان نمی‌کنیم و با شما هم‌درد و همراه هستیم.

و از مردم عزیز ایران و جامعه اهل سنت میخواهیم که این جنایت هولناک را محکوم کرده و با هر کاری که میتوانید اتخاذ موضع کرده و این جنایت بزرگ و نسل کشی آشکار را که به عنوان روزی مهم در تاریخ و تقویم رقم خورده است، محکوم و از حکام و سردمداران جنایتکار ایران در مجامع بین المللی شکایت کرده تا خون به ناحق ریخته شان بدون جواب نماند.
در نهایت ما زندانیان عقیدتی – سیاسی اهل سنت به تمام دنیا، حقوق‌دانان، نهادهای حقوقی و جامعه اهل سنت می‌گوییم که این جوانان به کدامین گناه کشته شدند؟؟؟!!!

زندانیان عقیدتی- سیاسی زندان رجایی شهر کرج
روز جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: