بیانیه : سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران ٢٣ مرداد ١٣٩٩: آزادی حق ماست!

بیانیه ها

آزادی حق ماست!
آزادی حق همه انسان هاییست که در روی کره زمین زندگی می کنند. حق اعتصاب برای دستمزدهای بهتر در پروژه های نفتی، حق آزادی بیان برای افشای مافیای لانه کرده در هفت تپه، حق آزادی فعالیت سندیکایی، حق آزادی اجتماعات مسالمت‌آمیز و حق آزادی مطبوعات کارگری.
٢٣مرداد منوچهر سراج عضو سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران ، برای تحمل ۶ ماه حبس باید خود را به زندان معرفی کند. منوچهر سراج برای دومین بار است که برای فعالیت های سندیکایی محاکمه و باید زندانی شود.
از سوی دیگر محمدرضا دبیریان در دادگاه به دلیل اعتراض به خصوصی سازی و مافیای لانه کرده در هفت تپه در دادگاه شهرستان شوش به ٢٢٢ ضربه شلاق محکوم گردیده است. این در حالی است که اسماعیل عبدی و جعفر عظیم زاده دو تن از فعالین صنفی کارگری و آموزگاران به دلیل بی دقتی زندانبان مبتلا به بیماری کرونا گشته اند.

توفان اعتراض به نابرابری اجتماعی و اعتراض بیش از ١٠ هزار کارگر پروژه ای برای زندگی بهتر منطقه نفت خیز پارس جنوبی را فراگرفته و ١٣ روز است که پروژه ها خالی از کارگر شده اند.
٣ هزار کارگر نیشکر هفت تپه ۶٠ روز است که علیه مافیای اختلاسگر بپا خاسته اند. کارگران هپکویی ١٠ روز است که به مدیریت نالایق و متوقف شدن تولید در این کارخانه معترض هستند.
تا کی مافیای زر و زور می خواهد آزادی های انسانی را از زحمتکشان دریغ کند؟
ما ضمن اعلام نگرانی از ابتلا به کرونای فعالین کارگری و صنفی و دیگر فعالین عرصه های مدنی و سیاسی در زندان، خواستار آزادی هرچه سریعتر آنان هستیم.
حکم شلاق برای محمدرضا دبیریان کارگر هفت تپه ای و حکم زندان برای منوچهر سراج عضو سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران را محکوم نموده و لغو هرچه سریعتر این احکام را خواستاریم.
آزادی فعالیت سندیکایی و مدیریت صحیح صنایعی که مدیران بی عرضه چه در هپکو و چه در هفت تپه، نمی توانند اداره اش کنند از خواسته های همه زحمتکشان ایران است.
مبارزه با رانتخوران ، اختلاسگران و همه کسانی که ثروت ملی زحمتکشان را به یغما می برند از وظایف تعطیل ناپذیر سندیکاهای کارگری است.
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران
٢٣ مرداد ١٣٩٩

ارتباط با ادمین:
@Sfelezkaran
کانال رسمی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 در سوگ دکتر محمد ملکی او بارها توسط حاکمیت زندانی شد و سالهای زیادی در اسارت و تحت فشار بود

او بارها توسط حاکمیت زندانی شد و سالهای زیادی در اسارت و تحت فشار بود دکتر ملکی مدافع پیگیر آزادی زندانیان سیاسی و مخالف سرسخت مجازات ضد انسانی اعدام بود او «کشتار انسانهای بی گناه و بی سلاح» در لیبرتی را به عنوان «جنایت علیه بشریت» محکوم کرده بود دکتر …

خبر
سخنرانی نرگس محمدی در مراسم تشییع پیر دیر آزادیخواهی و ظلم ستیزی ایران (دکتر محمد ملکی)

دکتر محمد ملکی برای من نه اولین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب، بلکه «اولین مبارز علیه استبداد بعد از انقلاب است» چهارشنبه ۱۲ آذر #غذا_نیست_ترس_نیست #نه_به_اعدام #قیام_نزدیک_است #نه_به_جمهوری_اسلامی #MansourOsanlou 🆔http://t.me/khabargar

خبر
⚫️برای اولین بار در تاریخ ایران زنان در تشییع جنازه و حمل آن شرکت دارند!

فریاد نرگس محمدی در بدرقه دکتر ملکی: درود بر مرد آزادیخواه ایران ✋ مراسم تشییع پیکر دکتر «محمد ملکی» و شعار «درود بر مرد آزادیخواه ایران» توسط «نرگس محمدی» سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر، که پیکر او را بر شانه‌های خود حمل می‌کرد. محمد ملکی، اولین رئیس دانشگاه تهران و …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: