بیانیه : سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران ٢٣ مرداد ١٣٩٩: آزادی حق ماست!

بیانیه ها

آزادی حق ماست!
آزادی حق همه انسان هاییست که در روی کره زمین زندگی می کنند. حق اعتصاب برای دستمزدهای بهتر در پروژه های نفتی، حق آزادی بیان برای افشای مافیای لانه کرده در هفت تپه، حق آزادی فعالیت سندیکایی، حق آزادی اجتماعات مسالمت‌آمیز و حق آزادی مطبوعات کارگری.
٢٣مرداد منوچهر سراج عضو سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران ، برای تحمل ۶ ماه حبس باید خود را به زندان معرفی کند. منوچهر سراج برای دومین بار است که برای فعالیت های سندیکایی محاکمه و باید زندانی شود.
از سوی دیگر محمدرضا دبیریان در دادگاه به دلیل اعتراض به خصوصی سازی و مافیای لانه کرده در هفت تپه در دادگاه شهرستان شوش به ٢٢٢ ضربه شلاق محکوم گردیده است. این در حالی است که اسماعیل عبدی و جعفر عظیم زاده دو تن از فعالین صنفی کارگری و آموزگاران به دلیل بی دقتی زندانبان مبتلا به بیماری کرونا گشته اند.

توفان اعتراض به نابرابری اجتماعی و اعتراض بیش از ١٠ هزار کارگر پروژه ای برای زندگی بهتر منطقه نفت خیز پارس جنوبی را فراگرفته و ١٣ روز است که پروژه ها خالی از کارگر شده اند.
٣ هزار کارگر نیشکر هفت تپه ۶٠ روز است که علیه مافیای اختلاسگر بپا خاسته اند. کارگران هپکویی ١٠ روز است که به مدیریت نالایق و متوقف شدن تولید در این کارخانه معترض هستند.
تا کی مافیای زر و زور می خواهد آزادی های انسانی را از زحمتکشان دریغ کند؟
ما ضمن اعلام نگرانی از ابتلا به کرونای فعالین کارگری و صنفی و دیگر فعالین عرصه های مدنی و سیاسی در زندان، خواستار آزادی هرچه سریعتر آنان هستیم.
حکم شلاق برای محمدرضا دبیریان کارگر هفت تپه ای و حکم زندان برای منوچهر سراج عضو سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران را محکوم نموده و لغو هرچه سریعتر این احکام را خواستاریم.
آزادی فعالیت سندیکایی و مدیریت صحیح صنایعی که مدیران بی عرضه چه در هپکو و چه در هفت تپه، نمی توانند اداره اش کنند از خواسته های همه زحمتکشان ایران است.
مبارزه با رانتخوران ، اختلاسگران و همه کسانی که ثروت ملی زحمتکشان را به یغما می برند از وظایف تعطیل ناپذیر سندیکاهای کارگری است.
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران
٢٣ مرداد ١٣٩٩

ارتباط با ادمین:
@Sfelezkaran
کانال رسمی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
چرا رژیم هارتر شده است؟ خامنه‌ای مرض‌های معمول همه دیکتاتورها در آخر عمر را دارد

چرا رژیم هارتر شده است؟ خامنه‌ای مرض‌های معمول همه دیکتاتورها در آخر عمر را دارد کاوه کامرانیان 🔸انقلاب‌های رنگین در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی همیشه کابوس خامنه‌ای بوده و مخصوصا فروپاشی اتحاد شوروی او را دچار وحشت کرد. همان زمان گفته می‌شد که لیست بلند بالایی از یلتسین‌های بالقوه …

خبر
🔶 آخرین قمار جمهوری اسلامی با کارت هسته‌ای خود

کیا حمیدی ماجراجویی خارجی یا خودزنی داخلی 🔸دوم ژوئیه بود که سازمان انرژی اتمی ایران از وقوع حادثه‌ای در تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز در استان اصفهان خبر داد. همچون رویه همیشگی جمهوری اسلامی ابتدا خبر مسکوت گذاشته شد تا رسانه‌های خارجی آن را پوشش دهند و بعد مقامات مربوطه درمورد …

خبر
یورگن هاردت: «نقض مداوم حقوق بشر در ایران قابل تحمل نیست»

سخنگوى سیاست خارجی فراکسیون دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در پارلمان آلمان: نقض مداوم حقوق بشر در ایران قابل تحمل نیست؛ مرگ نوید افکاری باید در سیاست ما در ایران تأثیر بگذارد. 🔸بوندستاگ آلمان روز جمعه در مورد اعدام نوید افکاری کشتی گیر ایرانی و سیاست این کشور در مورد …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: