س

· 

#بیانیه_شورای_دموکراسی_خواهان_ایران در رابطه با حادثه خونبار اهواز
هموطنان عزیز
حادثه خونبار اهواز باعث کشته شدن نیرو های نظامی و تعدادی از حاضرین غیر نظامی و همچنین مهاجمان آن شده و تاسف بسیاری از هموطنان ما را برانگیخته است. حادثه ای غم انگیز با قربانیانی از هر سو مهم است ٬ اما این رویداد دستمایه سؤ استفاده حکومتی قرار گرفته است که بجز کشتار، اعدام، و ترور جوانان ما در خیابانهای اهواز و سراسر کشو ر و در زندان های خود هیچ سیاست دیگری نمی شناسد.
برخورد واقعی اولیه نسبت به این رویداد، نه سلب مسئولیت از آنچه در اهواز رخ داده، و نه پیام های بی محابا در محکومیت و یا تروریستی خواندن آن توسط چند نفر، که نگرش عمیق نسبت به آسیب های اجتماعی و واقعیات های جاری در کشور است. نتیجه ای که عدم توجه به آن، جهل و فرصت طلبی سیاسی ای را نشان می دهد که در همسو شدن با جمهوری اسلامی، کالایش در نزد معدود اپوزیسیون هم یافت می شود. نتیجه ای که جمهوری اسلامی از آن پرونده ای ساخته است تا در همه جهان و در شورای امنیت سازمان ملل خود را از اتهام تروریست بودن برهاند.
این در حالی است که ترور های سازمان یافته فردی و زنجیره ای از مهارت های حکومت تروریستی جمهوری اسلامی است. صدها نفر در طول چهار دهه توسط جمهوری اسلامی در داخل و بیرون از کشور ترور شده اند. تجربه های خود زنی تروریستی توسط جمهوری اسلامی آنقدر هست که می توان به آسانی اقدام خشونت آمیز در اهواز را کار خود حکومت دانست. گستره ترور های فردی و گروهی هنگامی از مرزهای خود عبور کنند به کشتار جمعی تبدیل می شوند. از حمله موشکی جمهوری جنایتکاراسلامی به هردو حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ایران و کشتار دهها تن از مبارزان آنها دیر زمانی نگذشته است.
جمهوری اسلامی باید بداند با هیچگونه ترفندی (از جمله اقدامات تروریستی) قادر نخواهد بود اتحاد بین ملیت ها و اقوام ایرانی را که در شورای دموکراسی خواهان ایران و بین نمایندگان آنها از کردستان، بلوچستان، اهواز، لرستان، ترکمن صحرا، آذربایجان و فارس و سراسر ایران بوجود آمده است، متلاشی نماید. جامعه ایران از به هم پیوستگی تاریخی و عمیقی برخوردار است و جمهوری اسلامی قادر نخواهد بود خللی در آن وارد نماید.
شورای دموکراسی خواهان ایران با تاکید بر دفاع مشروع اجتماعی در مقابله با سیاست های سرکوب گرانه جمهوری اسلامی، معتقد است که هرگونه اقدام خشونت آمیز مسلحانه صرف از سوی هر جریانی منجر به هراس افکنی در جنبش های اعتراضی اجتماعی شده و مردم را از صحنه های مقاومت جدی اجتماعی به کنج خانه ها می کشاند.
شورای دموکراسی خواهان ایران، مردم سراسر ایران را به متحد شدن در مقابل حکومت روبه سقوط فرا می خواند و اعلام می دارد که جنبش های اجتماعی از هر بخش و طیف های اجتماعی با اتحاد سراسری خواهند توانست براین حکومت فاسد غلبه نمایند و نوید دهنده دوران جدیدی از زندگی اجتماعی بدون استبداد و ایدئولوژی باشند. دورانی که آغاز فرآیند دموکراسی در ایران خواهد بود.
جبهه دموکراتیک ایران
جنبش همبستگی ستم دیدگان دادخواه
حزب دموکرات کردستان
حزب کومله کردستان ایران
حزب دموکراتیک تضامن اهواز
جبهه متحد بلوچستان
حزب اتحاد بختيارى لرستان و گهکلویه و بویر احمد(لرستانات)
حزب مردم بلوچستان
سازمان فرهنگی٬ سياسى ترکمن صحرا
سازمان فرهنگی٬ سياسى آذربایجان
دبیرخانه شورای دموکراسی خواهان ایران
۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸

photo_2018-09-27_12-22-21.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: