بیانیه شورای مدیریت گذار پیرامون پیام اخیر آقای رضا پهلوی

خبر

شورای مدیریت گذار، پیام آقای پهلوی را همسو با مضمون اهداف خود دانسته و در مبارزه برای دستیابی به رهایی از نظام موجود همگام و همراه تمام آزادی‌خواهان ایران خواهد بود.

از سوی آقای رضا پهلوی پیامی تحت عنوان “پیمان نوین” خطاب به مردم و نیروهای سیاسی ایران منتشر شد. در این پیام ایشان تاکید کردند به عنوان یک شهروند ایرانی سخن می گویند .آقای رضا پهلوی میگوید که دل‌نگران سرنوشت کشور است و اینکه انگیزه کسب قدرت در میان نیست. برخی از فرازها و محورهای پیام آقای رضا پهلوی عبارت بودند از تاکید بر وخامت اوضاع کشور در همه عرصه ها و اینکه ایران در آستانه یک گذار قرار گرفته است، اینکه هیچ گونه امکان اصلاح از درون نظام وجود ندارد و باید از جمهوری اسلامی گذر کرد؛ تائید بر این رویکرد که شایسته است این گذار بر اساس مقاومت مدنی و مبارزه خشونت پرهیز مردم ایران صورت پذیرد، تاکید بر ضرورت به رسمیت شناختن تکثر و تنوع گرایش ها و منافع و سمت گیری های اجتماعی و ضرورت ایجاد اتحاد گسترده برای برقراری یک دموکراسی سکولار به جای نظام کنونی حاکم بر ایران با مشارکت همه مردم و نیروهای سیاسی و گریز از رهبری فردی. ایشان همچنین گفتند که دست خود را برای همکاری بسوی دیگران دراز می کنند.
شورای مدیریت گذار این مواضع پیام آقای رضا پهلوی را مثبت و سازنده دانسته و آنها را در راستا و همسو با اصول بنیادین و رویکردهای خود ارزیابی می کند. شورای گذار در آستانه پاییز سال گذشته با انتشار اسناد سه گانه خود بر اصول پنج گانه گذار بی قید و شرط از جمهوری اسلامی، پایبندی به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی مردم ایران، تلاش برای استقرار دموکراسی سکولار و پارلمانی در ایران، باور و تکیه بر اعلامیه جهانی حقوق بشر و نیز رفع تبعیض در همه شئون زندگی شهروندان ایرانی تاکید کرد.
تلاش برای تشکیل وسیع‌ترین ائتلاف ملی و تکیه بر مبارزات مدنی مردم ایران برای پایان دادن به حیات سیاسی نظام اسلامی نیز از مبانی استراتژیک گفتمان شوراست. ما بسیار خرسند خواهیم بود اگر این ایده ها و رویکردها، با همدلی و همیاری همه نیروهای سیاسی پژواک هرچه گسترده تری در میان مردم و سپهر سیاسی ایران بیابد، به گسترش گفتمان دموکراسی خواهی و تقویت ائتلاف ملی برای گذر از نظام اسلامی در عمل یاری رساند و به راهکارهای عملی در پیشبرد مبارزه همبسته و همدلانه برای رهائی از نظام ضد ایرانی و ضد مردمی اسلامی و برقراری دموکراسی در ایران بیانجامد.
شورای مدیریت گذار، پیام آقای پهلوی را همسو با مضمون اهداف خود دانسته و در مبارزه برای دستیابی به رهایی از نظام موجود همگام و همراه تمام آزادی‌خواهان ایران خواهد بود.
هیات دبیران شورای مدیریت گذار

#پیمان_نوین
#همبستگی_برای_گذار
#شورای_مدیریت_گذار
#اعتصابات_سراسری
#اعتراضات_سراسری

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند

شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند بجای والدین خود، با به دست گرفتن بنرهای #فریاد_کارگران_گرسنه و #از_یاد_رفته خشم و نا امیدی خود را نسبت به مسئولان ابراز کردند. #فریاد_کارگران_گرسنه

خبر
مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده، به بیدادگاه احضار شد

مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده- وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان- براساس ابلاغیه قضایی، باید روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ در شعبه ١١٧۵ مجتمع قضایی قدس حاضر شود. ‌ مهراوه خندان در مرداد ماه ۱۳۹۹ در پی یورش ۵ نیروی امنیتی به منزل پدری‌اش در تهران بازداشت …

خبر
. اجبار بهنام محجوبی درویش زندانی، به خوردن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم»

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی درویش زندانی، خبر داد که پزشک زندان قصد خوراندن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم» به همسرش را داشته است. . حسینی در توییترش نوشت که پزشک بهداری زندان شرط اعزام بهنام محجوبی به بیمارستان را خوردن این قرص‌ها ذکر کرده است. . او همچنین …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: