بیانیه فعالین مدافع زندانیان سیاسی درخصوص ادامه بازداشت فعال کارگری بهنام ابراهیم زاده

همانطور که همگان مطلع شدیم، فعال دلسوز کارگران وکودکان بهنام (اسعد) ابراهیم زاده در شب ۲۱ آذر ۹۷، با حمله ناگهانی ماموران امنیتی به خانه اش دستگیر شد. بهنام یک فعال کارگری ویک فعال دفاع از حقوق کودکان میباشد که همیشه مدافع حقوق انسانها بوده و به خاطر دفاع از همین اهداف قبلا نیز هفت سال را در زندان گذرانده است. بهنام بعد از آزادی نیز همین اهداف را ادامه داده و همواره مشغول کمک به همنوعان و کودکان زلزله زده کرمانشاه و سرپل ذهاب بود.

همانطور که دربیانیه خانواده بهنام ابراهیم زاده منتشر شده به تاریخ ۲۳ آذر دیدیم:
« بهنام عزیز ما در تاریخ ٢٩ آبان در دادگاهی غیابی در کرمانشاه با اتهام تبلیغ علیه نظام ١٨ ماه حکم زندان گرفته است. مصادیق این اتهام انتشار اخبار مربوط به وضعیت نابسامان مردم زلزله زده سرپل ذهاب و وضع فجیع کودکان در این منطقه قید شده است»
محکوم کردن یک فعال کارگری به خاطر اهداف انسان دوستانه اش جرمی نابخشودنی است. ما جمعی از فعالین مدافع زندانیان سیاسی، ضمن اعلام حمایت از فراخوان خانواده محترم آقای ابراهیم زاده اعلام می کنیم که درکنار شما ایستاده‌ایم. ما از مردم در سراسر دنیا و مجامع جهانی ومدافعین حقوق بشر و بخصوص عفو بین الملل می خواهیم که فعالین زندانی شده در ایران را تنها نگذارند و اجازه ندهند که صدای هر دگراندیشی را با انگ تبلیغ علیه نظام خاموش کنند.

ما خواهان آزادی هرچه سریعتر آقای بهنام ابراهیم زاده و تضمین سلامت وامنیت ایشان هستیم .

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: