بیانیه ملکه ایران ، شهبانو فرح پهلوی در باره محمدرضا شاه پهلوی

بیانیه ها

go00002vfe871_smallصدای آمریکا – شهبانو فرح پهلوی در بیانیه‌ای به مناسبت سی و هفتمین سالگرد درگذشت محمدرضا پهلوی پادشاه پیشین ایران گفت، همسرش ایرانیان را شایسته سرآمدی در زمینه فرهنگ و تمدن جهانی می‌دانست.

به دنبال انقلاب ۱۳۵۷، محمدرضا شاه پهلوی پس از ۳۷ سال سلطنت به همراه خانواده خود مجبور به ترک ایران شد و در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۵۹ در ۶۱ سالگی در مصر درگذشت. پیکر او در قاهره به خاک سپرده شد.

شهبانو فرح پهلوی در بیانیه‌ای به همین مناسبت، با نقل بخش‌هایی از سخنان شاه فقید در کتاب «به سوی تمدن بزرگ» گفت تمدن بزرگ رویایی بود که در سراسر زندگی محمدرضا شاه پهلوی، مسیر کار و کوشش او را تعیین می‌کرد.

او در این بیانیه که روز چهارشنبه در وبسایت رسمی خود منتشر کرد، با اشاره به این وعده محمدرضا شاه پهلوی در کتابش که «در ایران فردا اثری از فقر، جهل، بی‌سوادی، فساد، استثمار و تبعیض نخواهد بود،» گفت رسیدن به چنین ایرانی نیاز به زمان زیادی نداشت.

شهبانوی ایران اضافه کرد، فکر می کنم او می دانست که آن روز نخواهد بود، اما رویای او این بود که کشوری در حال پیشرفت و ترقی، با یک زیربنای اقتصادی پایدار تحویل نسل آینده میهن دهد و وظایف فرزندش رضا پهلوی ولیعهد ایران و هم نسل‌های او را آسان‌تر کرده باشد.

وی در پایان می‌نویسد، «پادشاه فقید ایران محمدرضا شاه پهلوی ایراندوستی راستین بود. به روان پاک او درود میفرستیم و به پاس خدماتش به ایران خاطره او را گرامی می‌داریم.

FP-HIMMRP

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بیانیه ها
بیانیه ۴۷ کشور جهان درباره نقض حقوق بشر در ایران؛ اعدام نوید افکاری منزجرکننده بود

بیانیه ۴۷ کشور جهان درباره نقض حقوق بشر در ایران روز جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹، چهل و هفت کشور عضو سازمان ملل متحد با انتشار بیانه‌ای نقض گسترده حقوق بشر در ایران را محکوم کردند. ۴۷ کشور عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با محکوم کردن «نقض شدید …

بیانیه ها
🌹بیانیه جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران و همکاران شبکه اینترنتی خبرگر:

🌹ما جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران و همکاران شبکه اینترنتی خبرگر دستگیری و ادامه زندان یاران ۱۴ امضا و همه زندانیان سیاسی و بیگناه را محکوم می کنیم. و برای آزادی همه مردم براندازی رژیم اسلامی را پیشنهاد می‌کنیم. #منصوراسانلو دبیر ‌سخنگوی جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران: در ادامه حمایت نامه خانواده …

بیانیه ها
💥بیانیه حمایت مادران پارک لاله از اعتصاب هفت‌تپه

ما همه هفت‌تپه‌ای هستیم ما مادران پارک لاله و جمعی از فعالان مدنی حمایت و همبستگی‌مان را از اعتراض‌ها و اعتصاب‌های کارگران هفت‌تپه و دیگر شرکت‌های خدماتی نفتی شیمیایی، کارخانه‌های تولیدی و مزدبگیران در سراسر ایران اعلام می‌داریم. 🖋اسامی امضاکنندگان: ۱- عشرت بستجانی ۲- احترام عبدوس ۳- زهرا رفیعی ۴- …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: