جمهوری اسلامی شاهدان «دادگاه بین‌المللی مردمی آبان» را به مرگ تهدید می‌کند

پانزده نهاد حقوق بشری با صدور یک بیانیه مشترک از نهادهای بین‌المللی خواستند تا اقدامات ضروری را برای پایان دادن به آزار و اذیت شاهدان دادگاه مردمی آبان و خانواده‌‌های‌ آنان توسط حکومت دیکتاتوری انجام دهد.

🔸پانزده نهاد حقوق بشری – از جمله عفو بین‌الملل، «فرانت لاین دیفندرز»، آرتیکل ۱۹، و سازمان «با هم علیه اعدام»، با صدور یک بیانیه مشترک از نهادهای بین‌المللی خواستند اقدامات ضروری را برای پایان دادن به آزار و اذیت شاهدان “دادگاه مردمی آبان” و خانواده‌‌های‌ آنان توسط جمهوری اسلامی، انجام دهد. 🔗

این سازمان‌ها در بیانیه‌ خود یادآوری می‌کنند که در دو دور استماع عمومی دادگاه بین‌المللی آبان در ما‌های آبان و بهمن ۱۴۰۰ در لندن، دادگاه به شهادت بیش از ۵۵ شاهد شامل معترضان، قربانیان شکنجه، نزدیکان معترضان و رهگذران کشته‌شده، کارکنان بخش بهداشت و درمان و مقامات امنیتی و قضایی سابق گوش داده و شهادتنامه‌های کتبی ۱۶۹ شاهد دیگر را دریافت کرده است.

این سازمان‌های حقوق بشری در ادامه آزار و اذیت برخی از شاهدان به‌ویژه کسانی که بدون ماسک و پوشش در این دادگاه‌ حضور یافتند و تهدید خانواده‌های آن‌ها را نقض اصل «ممنوعیت مطلق شکنجه» عنوان و اعلام کرده‌اند که با وجود شهادت‌ها و مستندات موجود، تاکنون حتی یک مقام مسئول در جمهوری اسلامی در مورد «جنایت و نقض جدی حقوق بشر» در سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ پاسخ نداده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: