بیانیه کورش زعیم درباره روز جهانی کورش

مقالات ونوشته ها

 

 

بیانیه کورش زعیم در مرخصی کوتاه از زندان درباره روز جهانی کورش

 

روز جهانی کورش – روز ملی ایران

ای کورش بزرگ، تو را میستایم.

تو نماد خرد ایرانی هستی. تو نماد اندیشه ملی ایرانیان هستی.

تو نماد گفتمان ملی و فراملی ایرانیان هستی.

تو نماد بلندا و ژرفای فرهنگ والای کهن ایرانی هستی.

هیچ اندیشه و فرهنگ رهبری ملی تا کنون نتوانسته به بلندای تو برافرازد. سدها سال است که نتوانسته اند مگر با ترویج خرافات و خشونت و بستن دهان ها و شکستن کلک ها بر ملت ایران فرمانروایی کنند. تو معیاری برای مدیریت کشوری و لشگری ایرانزمین تعریف کرده ای که تا کنون دستیابی به آن امکانپذیر نبوده است.

تو چنان توانمندی و گستره نفوذ فرهنگی و سرزمینی برای میهن ما تعریف کردی که نه تنها هیچکس به آن عظمت دست نیافته که بسیاری رهبران گذشته بیش از نیمی از ملت تو و سرزمین یکپارچه تو را با بی خردی و فساد و خیانت به مرزبندی های جدا از ایران باخته اند. تو رهبری سرزمین ایران را فرمانروایی بر دل ها تعریف کردی، که سدها سال دست نیافتنی مانده است: توان بالای لشگری همراه با فرهنگی مردم سالار، همراه با سیاست ورزی مردمی و جهان پسند. هیچ فرمانروایی در سراسر جهان و در درازنای تاریخ به بلندای تو نتوانسته رسیدن.

تو حقوق مردم و بشریت را چنان تعریف کرده که پس از گذشت بیست و شش سده، و با وجود نهادی نوبنیاد به نام سازمان ملتهای همبسته، و بیانیه ای جهانی به نام حقوق بشر، هنوز نشده که زیاده خواهی و درنده خویی فرمانروایان نیرومند جهان از بزرگ تا کوچک مهار گردد، یا ملتهایشان در برابری و دادگری و رفاه زیست توان کردن. تو برای دوست و دشمن بزرگ بودی، ولی امروز دشمن برای ما بزرگ است، و دوستی نداریم.

ده سال از آن روز تاریخی، هفتم آبان ۱۳۸۶، میگذرد، که در پای آرامگاه ورجاوند تو، نامت را در میان بسی فرزندان بی تاب تو ندا دادم که: “تو هرگز نخفته ای که روح تو در وجود ما بیدار است”. و من، هر ساله تا به امروز، در این روز خجسته، یاد تو، پدر ملت ایران را تکرار کردم. و ملت جوان ایران به نام و شناخت بهتر تو بیدار شد، و تو قبله گاه عاشقان ایران شدی و در دل جوان ایرانی آشوب به پا کردی.

کورش بزرگ، به تو نیاز داریم. روح خود را در کسی بدم که ذره ای از مهر تو به ایران و ایرانی را در دل داشته باشد؛ و ذره ای از دریای بیکران خرد تو بهره برده باشد. باشد که میهن ما را از تاریکی اندیشه بیرون تواند آورد. کسی که با تفکیک و تکلیف باورهایی محصور مردم را به اسارت ذهنی نکشاند، کسی که توان اندیشه مستقل و آزادمنشانه را از مردم نگیرد. کسی که زیارت کنندگان آرامگاه تو را که نماد عشق به سرزمین و فرهنگ میهن است با چوب نراند و تهدید و زندانی نکند.

کورش بزرگ، تو را همه جهان میستاید، بجز آنان که سرزمین تو را در چنگ گرفته اند. اگر ذره ای خرد میداشتند و ذره ای عشق به آب و خاک این سرزمین اهورایی که تو بر جای گذاشته ای میورزیدند، اکنون تو زیارتگاه همه ایرانیان و ایرانی تباران جهان می بودی و اینگونه در تنهایی و فراموشی و بی مهری به سر نمی بردی… و اگر ذره ای مهر ایران در دلشان میبود و ذره ای همانند بقیه جهان تو را گرامی می داشتند، و این روز جهانی کورش، همانگونه که من ده سال پیش آنرا چنین خواندم، روز ملی ایران خوانده میشد، و هر سال در این روز فرخنده ملی جشنی فراگیر بر پا میشد. ما فرزندان تو همواره تلاش خواهیم کرد که این شود.

کورش زعیم

تهران- هفتم آبان ۱۳۹۶، ۲۹ اکتبر ۲۰۱۷م

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مقالات ونوشته ها
🔴 مقاله مهم حسین رونقی در وال‌استریت ژورنال: رسانه‌های غربی دربارهٔ ایران حقیقت را نمی‌گویند

رسانه‌های غربی دربارهٔ ایران حقیقت را نمی‌گویند. ما در ایران با صدای بلند اعتراض میکنیم اما خبرنگاران ترجیح میدهند در مورد وضعیت آب‌و‌هوا توییت کنند تا در مورد سرکوب و شکنجهٔ رژیم تحقیقی انجام دهند. در چهار سال گذشته پنج قیام سراسری علیه رژیم در ایران رخ داده است. حکومت …

مقالات ونوشته ها
بیست و سومین سالگرد زنده یاد حمید و کارون پور حاجی زاده گرامی باد

در نیمه شب ۳۱ شهریور ۱۳۷۷، حمید حاجی‌زاده، نویسنده، معلم و شاعر دگراندیش به همراه پسر ۹ ساله‌اش کارون با ضربات پی‌در پی چاقو کشته شدند. اگرچه این دو از قربانیان قتل‌های سیاسی موسوم به «قتل‌های زنجیره‌ای» بودند، اما مقامات ج.ا هیچ‌گاه مسئولیت این جنایترا برعهده نگرفتند. 🔺پیگیری‌های متعدد خانواده …

مقالات ونوشته ها
1
پیرامون پیمان نوین مردم ایران با همدیگر:

پیمان نوین گوشه ای از نگاه سیاسی جدیدی است که خوشبختانه در حال رشد است. بدین معنا که همه ما ایرانیان پیمان می بندیم که جدا از دیدگاه های جمهوری یا پادشاهی خواهی ، لیبرال یا سوشیال و حتا کمونیست یا سوسیالیست و نیولیبرال همه با هم دیگر بر سر …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: