« بیانیه ۱۴ تن از کنشگران مدنی و فعالین حوزه زنان در داخل کشور، برای استعفای رهبر و گذار از رژیم جمهوری‌ اسلامی

گزارش

شجاعت» در میان مردم تکثیر شده است؛

دلاوری و دادخواهی در بین ایرانیان دادخواه در حال گسترش است. چهارمین گروه ١۴ نفره ی دموکراسی خواه داخل ایران، با تلاش #اتحاددموکراسی_خواهان_ایران شکل گرفت. #انحادمبارزه_پیروزی
#جنبش_ستمدیدگان_دادخواه_ایران

 

هموطنان شریف؛ چهار دهه حکومتِ ولایت مطلقه فقیه منجر به حذف ضدانسانی نیمی از جمعیت کشور، «با همه ظرفیت‌ها و توانایی‌های‌شان» از حیث حقوق شهروندی برابر و کرامت انسانی شده است.

هموطنان آزاده؛ پس از انقلاب و برقراری رژیم جمهوری‌ اسلامی، بسیاری از حقوق اولیه و انسانی ما زنان ایران سلب شد و جنسیت و هویت زنانه ما تحت قیمومیت ولایت مطلقه و جنسیت مردانه و فرهنگ مردسالارانه در آمد، و هر کس علیه این تبعیض جنسیتی لب به اعتراض گشود به توهین و تحقیر، ضرب و شتم و حبس و حتی در مواردی به شکنجه و اعدام گرفتار گردید!

در دنیائی که زنان بسیاری از کشورها در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی پابه‌پای مردان به پیش می‌روند، در جمهوری‌ اسلامی زنان همچنان برای حقوق اولیه انسانی تلاش می‌کنند!

هموطنان همدرد؛ ما ۱۴ تن از زنان داخل کشور، از فعالان حوزه جنبش زنان ایران در اعتراض به این «آپارتاید جنسی» که حاصل نگاه مردسالارانه نظام فقاهتی است، علیه این نظام ضد زن که ارزش‌های انسانی ما را محو نموده است، به پاخاسته و خواستار گذار کامل از نظام جمهوری‌اسلامی و تدوین قانون اساسی جدیدی هستیم، نظام و قانونی که در آن کرامت و هویت و حقوق برابر زنان در تمامی عرصه‌ها به رسمیت شناخته شود.

با احترام به میثاق ۱۴ تن از مبارزان این کشور که با شجاعت پرچم اتحاد و #همبستگی_ملی ایرانیان داخل و خارج از کشور را برافراشته‌اند؛ ما فعالان جنبش زنان اعلام می‌داریم که طی ۴۰ سال حکومت جمهوری‌ اسلامی، با زور و سرکوب و تصویب قوانین غیرانسانی و ضد زن از متن جامعه به حاشیه رانده شده‌ایم و ادامه این وضعیت برای ما قابل تحمل نیست.

لذا با اعتقاد به تساوی حقوق زن و مرد در تمامی عرصه‌ها مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر، خواستار حکومتی سکولار دموکرات با حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز هستیم که بتواند تضمین کننده حقوق زنان جامعه باشد.

ما ۱۴ تن از کنشگران مدنی و فعالین حوزه حقوق زنان مصمم هستیم با شیوه‌ای مدنی و بدون خشونت، مبارزه خود را همچون پیش‌قراولان آزادی وطن با گفتن «نه به جمهوری اسلامی» تا رسیدن به خواسته‌های کامل خود ادامه دهیم. خواسته‌های ما یک مطالبه ملی و حقوق بشری‌ست که با پیوستن شما هموطنان به ما و حمایت از خواسته‌های ما می‌تواند به جنبشی فراگیر و سراسری تبدیل شود…

▪️(اسامی به ترتیب حروف الفبا):

۱- شهلا انتصاری (فعال سیاسی، کارگری و حقوق زنان)،
۲- نصرت بهشتی (فعال مدنی و حقوق زنان، معلم بازنشسته)،
۳- فرشته تصویبی (فعال مدنی و حقوق زنان)،
۴- پروا (سکینه) پاچیده (فعال مدنی و حقوق زنان، نویسنده و شاعر)،
۵- گیتی پورفاضل (فعال مدنی و حقوق زنان، وکیل دادگستری و عضو کانون نویسندگان)،
۶- زهرا جمالی (فعال مدنی و حقوق زنان)،
۷- شهلا جهان‌بین (فعال مدنی و حقوق زنان، حامی حقوق زندانیان بی‌گناه سیاسی)،
۸- عزت جوادی‌حصار (فعال مدنی و حقوق زنان)،
۹- فاطمه سپهری (فعال مدنی و حقوق زنان، همسر شهید)
۱۰- مریم سلیمانی (فعال مدنی و حقوق زنان)،
۱۱- سوسن طاهرخانی (فعال مدنی و حقوق زنان، دبیر بازنشسته)،
۱۲- فرنگیسِ مظلوم (فعال مدنی و حقوق زنان و زندانی سیاسی، مادر سهیل عربی)،
۱۳- نرگس منصوری (فعال مدنی و کارگری و حقوق زنان، عضو سندیکای شرکت واحد، فرزند جانباز شهید)،
۱۴- کیمیا نوروزی‌صابر (فعال مدنی و حقوق زنان).

photo_بیانیه ۱۴ نفره زنان

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
تجمع اعتراضی معلولان در مقابل صداوسیما

تجمع اعتراضی معلولان در مقابل صداوسیما ◾️ چهارشنبه دوم مهرماه، همزمان با هفته جهانی ناشنوایان، شماری از ناشنوایان و فعالان مدافع حقوق معلولان در اعتراض به عدم اجرای ماده ۲۱ قانون معلولان مقابل سازمان صداوسیما تجمع اعتراضی برگزار کردند.

گزارش
فراخوان اقدام فوری

🔶 حیدر قربانی، زندانی کرد ۴۷ ساله، در خطر اعدام است. مقامات اطلاعاتی، دادستانی و قضایی اصول دادرسی عادلانه را به شدت در پرونده‌ی او نقض کرده‌اند و دادگاه انقلاب سنندج با وجود اینکه در رای خود اعلام کرده که حیدر قربانی هرگز مسلح نبوده، وی را با اتهام «قیام …

ویدیو ها
صحبت های یک معلم که پس از بازگشایی مدارس به بیماری کرونا مبتلا شده است

  در این ویدیو مریم دارابی معلم یکی از مدارس منطقه ۸ تهران، از ابتلا به کرونا و وضعیت وخیم جسمانی خود در پی بازگشایی مدارس و همچنین مشکلات بیمه ای معلمان خبر می دهد. وی با بیان اینکه هزینه بیمه خدمات درمانی و تکمیلی معلمین سالانه به موازات افزایش …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: