بیانیه ۵۳ کشور عضو سازمان ملل در حمایت از حق اعتراضات مسالمت آمیز

گزارش

بیانیه‌ای که با موضوع “احترام به حق اعتراضات مسالمت آمیز” توسط سوئیس و کاستکاریکا تنظیم شده بود مورد حمایت جمع ۵۳ کشور در سازمان ملل قرار گرفت.
این بیانیه به ابراز نگرانی از استفاده عمدی دولت‌ها از نیروی کشنده، دستگیری‌های خودسرانه، شکنجه و قطع اینترنت در واکنش به اعتراضات مسالمت آمیز می‌پردازد. امضاکنندگان این بیانیه خواستار تحقیقات و مجازات عاملان این قبیل برخوردها شده‌اند.
در این بیانیه از دولت‌ها خواسته شده به جای سرکوب، به مطالبات معترضان گوش دهند و امنیت آنان را بعنوان شاخصی از دموکراسی تضمین کنند.
هر چند این بیانیه از کشور مشخصی نام نمی‌برد اما انتقادات و نگرانی های مطروحه در آن با عملکرد جمهوری اسلامی که بخصوص در سه سال گذشته بصورت بسیار برجسته ای به سرکوب مکرر اعتراضات مردمی بصورت خشونت باری اقدام کرده است همگونی دارد.
آرژانتین، ارمنستان، استرالیا، اتریش، بلژیک، کانادا، کرواسی، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، هلند، نروژ، پرتغال، سوئد و انگلستان ازجمله کشورهای امضاکننده این بیانیه هستند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
بازداشت “امیر دبات (کعبی) نوجوان پانزده ساله توسط نیروهای امنیتی در شهرستان شوش

وجوان ۱۵ ساله اهل شهرستان شوش واقع در استان خوزستان روز چهارشنبه ۵ آذرماه۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. هویت این شهروند “امیر دبات (کعبی) ۱۵ ساله، اهل روستای خشان از توابع شهرستان شوش” اعلام شده است. کریم دحیمی، در تشریح این خبر به حقوق …

خبر
🔹تداوم بازداشت بیژن رضایی در زندان عادل آباد شیراز

بیژن رضایی با گذشت ۳۵ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه مرکزی شیراز در بازداشت بسر می‌برد. وی در تاریخ ۴ آبان‌ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. وی نهایتا طی هفته گذشته با پایان بازجویی‌ها …

خبر
راه درازی تا رفع تبعیض و خشونت علیه زنان داریم زنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند.

۶١٪؜تولید کنندگان غذا، زنان هستند وزنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند. هنوز کمتر از ٢۴٪؜مدیران در رده هاى بالاى سیاست گذارى کشورهای جهان زنان هستند با انکه نیمى از جمعیت جهان را تشکیل؜ میدهند. همینطور بیش از۴۰۰ میلیون زن کشاورز درجهان کارمیکنند.تنها۲۱%مالکین زمینهای کشاورزی #زنان هستند. فائو نشان دادمالکیت زنان …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: