بیانیە شماره٣ کاسبکاران کردستان

بیانیە شماره٣ کاسبکاران کردستان

حاکمیت بە سفرەی خالی مردم زحمتکش کردستان اهمیت نمی دهد،
پس باید اعتراضات را بە شکل تجمعات تودەای بە خیابان های شهرهای کردستان و کرمانشاه و آذربایجان غربی و خصوصا جلو فرمانداری ها هدایت کرد
روز ٢٦ فروردین ماە کاسبکاران و مغازه‌داران در جوانرود (استان کرمانشاه) و بانه (استان کردستان) در اعتراض به بسته‌شدن بازارچه‌های مرزی و افزایش تعرفه‌های گمرکی، اعتصاب کردند.
در ادامەی اعتراضات شهرهای سقز، مریوان، سردشت، پیرانشهر و بخشهای از شهرهای دیگر کردستان بە آنها پیوستند.
دولت بە عمق فاجعە آگاە است.
می داند کە مردم شدیدا بیکار و دچار فقر و تنگدستی مفرط هستند،
اما آگاهانه هیچ اقدامی برای چارەیابی انجام نمی دهد.
کاسبکاران پس از یک هفتە اعتصاب انتظار داشتند کە حاکمیت بە اعتراض مدنی و دمکراتیک آنها احترام بگذارد و در جهت رفع مشکل و بازگشایی مرزها فورا اقدام کند، اما چنین نشد.
اکنون کاسبکاران و بیکاران و کارگران ضروری می دانند کە بە شکل دیگری دولت جمهوری اسلامی را متوجەی مشکلات و ظلم غیرە قابل تحمل خود کنند.
ضمنا بازگشایی مرزها با این شرایط جاری و با رفتن سرسام آور هزینە تنها می تواند بە نفع عدەای محدود سرمایەدار وابسته به حاکمیت باشد
و کاسبکاران و بازرگانان خردەپا هر روز فقیرتر و سفره آنان خالی ترخواهد شد. پس باید مسئولین کشور بە جای برگزار کردن جلسات و وعدەهای تبلیغاتی و توخالی فکری اساسی برای هزاران کاسبکار بیکارشده بکنند.

کاسبکاران، مردم تهیدست شهرهای مرزی کردستان
برای تفهیم خواستەها و حقوق خود،
فردا ساعت ١٠ صبح روز سەشنبە
٤ اردیبهشت ماە جاری در جلو فرمانداری های شهرهای بانە، مریوان، جوانرود، سردشت، سقز و پیرانشهر و دیگر شهرهای مرزی تجمع خواهیم کرد و صدای اعتراض خودمان را به گوش حاکمیت خواهیم رساند.
اگر مسئولین فکر کردند کە ما بدون گرفتن حق و کسب دست آورد خاموش می نشینیم و نظارەگر گرسنگی کشیدن بیشتر خود و خانوادەهایمان و تباه شدن زندگی خود و کودکانمان خواهیم بود، سخت در اشتباە است.
یا باید بە این تحریم و محرومیت و تحمیل فقر پایان دهند یا منتظر شنیدن صدای اعتراضات سراسری خیابانی ما کاسبکاران و مردم رنجدیده مناطق مرزی باشد که در آنصورت ناچار به دستگیری همەی کاسبکاران و مغازەداران معترض خواهد بود.
جمعی از کاسبکاران و بازاریان
#مریوان
#بانه
#جوانرو
#هورامان
#سقز
#سردشت
#منطقه_ترگور_مرگور
photo_2018-04-21_02-13-32#پیرانشار

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: