بیدادگاه تجدید نظر ۴فعال آذربایجانی به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در اسفند ۱۳۹۲ در نسیم شهر تهران جمعا به ۴۵ سال حبس تعزیری و ٨ سال تبعید محکوم شده‌ اند.

خبر

 

روز دوشنبه ۲ دی ماه بیدادگاه تجدید نظر “اکبر آزاد ، علیرضا فرشی ، بهنام شیخی و حمید منافیِ نادارلی” ۴ فعال حقوق آذربایجانی در شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار خواهد شد.
این ۴ فعال آذربایجانی به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در اسفند ۱۳۹۲ در نسیم شهر تهران جمعا به ۴۵ سال حبس تعزیری و ٨ سال تبعید محکوم شده‌ اند.

اتهام انتسابی و منجر به حکمِ فعالین فوق «مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور» اعلام شده است.

۱۵ سال زندان و دو سال اقامت اجباری در باغملک از توابع استان خوزستان برای آقای فرشی ، ۱۰ سال زندان و دو سال تبعید به دره‌شهر از توابع استان ایلام برای آقای آزاد ، ۱۰ سال زندان و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان به آقای شیخی و ۱۰ سال زندان و دو سال تبعید به ازنا از توابع استان لرستان به آقای حمید منافی نادارلی احکامی هستند که دادگاهی بدوی در شعبه یک دادگاه انقلاب بهارستان علیه این فعالین صادر کرده است.

پیشتر نیز سیامک میرزایی در ارتباط با این پرونده در دادگاه بدوی به ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال اقامت اجباری در طبس محکوم گردیده بود که در دادگاه تجدید نظر به ۳ سال زندان و یک سال تبعید تقلیل یافت. آقای میرزایی که هم‌اکنون پس از گذران حبس در شهر قائن حکم یکسال تبعید خود را سپری می‌کند چند روز قبل از آزادیش با اتهام جدید تبلیغ علیه نظام روبرو و طی محاکمه‌ای غیابی به یکسال حبس تعزیری همراه با دو سال ممنوعیتِ خروج از کشور محکوم شده است.

لازم بذکر است در دوم اسفند ۱۳۹۲همزمان با نسیم شهر تهران در چندین شهر آذربایجان نیز مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری برگزار شده بود که دو مراسم واقع در نسیم شهر تهران و اهر از شهرهای آذربایجان شرقی مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفت.
از این دو مراسم که نزدیک به ٨۰ تن بازداشتی به همراه داشت ، تمامی فعالین دستگیرشده در اهر حکم برائت گرفته و از دستگیر شدگان نسیم شهر تهران نیز بجز آقایان آزاد ، فرشی ، شیخی ، منافی که بعدها آقای میرزایی نیز به آنها اضافه شده و همگی صرفا میهمان و شرکت کننده مراسم بودند بقیه پس از مراحل بازجویی و دادگاه آزاد شدند.

photo_2019زبان

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
میوه های درختان نوفل لوشاتو : …شهردار نیس فرانسه: مهاجم فریاد «الله اکبر» سر می‌داد⁣

دو هفته پس از قتل یک معلم تاریخ در فرانسه توسط یک اسلامگرای احمق ، فرد دیگری در جنوب فرانسه با حمله به یک کلیسا سه نفر را به ضرب چاقو کشته و سر یکی از آنها را بریده است . 🔴 دست‌کم سه کشته در حمله با چاقو در …

خبر
چرا #انسولین_نیست ؟

چون ۳۰۰ هزار انسولین قلمی احتکار شده، در غرب تهران کشف کرده‌اند. مدیونید فکر کنید از خودشون بوده کار آمریکاست نونشونو تو خون ملت میزنن میخورن . تحریم دارو و قاچاق انسولین . هیچوقت «دارو و غذا» جزو تحریم‌های ایران نبوده! پس چرا حاکمیت ناتوانیش در تهیه‌ی دارو یا کنترل …

خبر
اعتراض کارگران همچنان ادامه دارد!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، محمد شــریعتمداری اعلام کرد: روند همســان سازی حقوق مســتمری بگیران ســازمان تأمین اجتماعی که مورد اعتراض بازنشســتگان مشاغل ســخت و زیان آور واقع شــده، بازنگری می شود و فرآیند بازنگری در این مســیر به پایان نرسیده است و شیوه اجرای نظام همســان سازی حقوق مســتمری …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: