🔴بنا بر ابلاغیه‌ای که توسط قوه قضائیه به بازداشت‌شدگان دادگاه هفت‌تپه داده شده ، جلسه محاکمه بدوی این متهمین به نام‌های #هیراد_پیربداقی فعال کارگری و از اعضای پیشین تحریریه نشریه گام، #رهام_یگانه فعال کارگری و از حامیان کارگران هفت‌تپه و #فرید_لطف_آبادی فعال کارگری قرار است در روز دوم بهمن‌ماه ۱۳۹۸ ساعت ۹صبح در شعبه ۲۶دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری برگزار گردد.

🔺گفتنی است این عزیزان در روز دادگاه بدوی متهمین پرونده #هفت_تپه و در اعتراض به بی عدالتی موجود در دادگاه و در حمایت از کارگران هفت‌تپه و خانواده‌های متهمین مقابل دادگاه انقلاب تهران حضوری مسالمت‌آمیز داشتند. همان روز پس از شناسایی از سوی پلیس امنیت دستگیر شدند و تا تاریخ ۵شهریور تحت بازجویی‌های شدید، انفرادی و انواع پرونده‌سازی ها قرار گرفتند. سپس هر سه نفر به طور موقت و با قرار کفالت پنجاه میلیونی آزاد شدند.
🔺همچنین در روز ۳۰شهریور با توجه به تماس قبلی از دادسرا به هر سه متهم، #هیراد_پیربداقی به هنگام تحویل وسایل ضبط شده و بدون قرار بازداشت و به شکل غیرقانونی، برای بار دوم توسط بهروز شاه محمدی بازپرس شعبه ۷دادسرای مقدس، به اتهام ادامه فعالیت در حین آزادی مشروط بازداشت می‌شود، که نهایتا با وجود عدم ارائه مستندات کافی در این زمینه، در روز ۶مهرماه با وثیقه سنگین ۴۰۰میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد می‌شود.
🔺برای هر سه نفر دو اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم‌زدن امنیت ملی» و «اخلال در نظم و آسایش عمومی» تفهیم شده است و شکایت متهمین از این اتهامات واهی تاکنون راه به جایی نبرده است.
فرید، رهام و هیراد قرار است یک ماه دیگر در برابر پرونده‌سازی های وزارت اطلاعات از خود دفاع کنند؛ همان دادگاهی که برای عدالت‌خواهان احکام پنج‌ساله صادر می‌کند.

«کمپین دفاع از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه» این بیدادگاه علیه فعالین و حامیان راستین طبقه کارگر را محکوم می‌کند و از تمام نیروهای پیشروی کارگری و چپ خواستار دفاع از حامیان هفت‌تپه و فولاد اهواز و نشریه گام است و تمام قد در برابر صدور مجدد احکام کیلویی می‌ایستیم.

«از هفت‌تپه تا تهران ، زحمتکشان در زندان»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: