بیدادگاه انقلاب ۶ تن از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ تن «نرگس منصوری،‎ شهلا جهان‌بین، ‎زهرا جمالی، ‎گیتی پورفاضل، ‎شهلا انتصاری، ‎فاطمه سپهری»

بانوان کنشگر مدنی ایران که خواهان کناره‌گیری خامنه ای جنایتکار بودند، به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام” مجموعا به ۳۶ سال (هر يك ٦ سال) زندان محکوم کردند…

خانم گیتی پورفاضل، وکیل دادگستری و عضو کانون نویسندگان و شورای مرکزی جبهه ملی و فعال حوزه زنان و یکی دیگر از امضا کنندگان بیانیه ۱۴ تن از بانوان کنشگر مدنی ایران برای کناره‌گیری علی خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی و تشکیل حکومت سکولار دموکرات توسط بیدادگاه ضد  انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به ۶ سال زندان محکوم گردید. ایشان به عنوان مجازات تکمیلی نیز به‌مدت ۲ سال از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی اجتماعی محروم شدند.
بر اساس این گزارش گیتی پورفاضل، شهلا جهانبین و شهلا انتصاری با تأمین وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی در آبان ماه از زندان اوین به‌صورت موقت آزادشده و زهرا جمالی کماکان دربند زنان زندان اوین در بازداشت بسر می‌برد.

«این چهار فعال مدنی توسط شعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب ابتدا هرکدام بابت اتهام« اجتماع و تبانی علیه نظام جمهوری اسلامی» به ۵ سال زندان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شدند که به دلیل عدم اعتراض این افراد به رأی صادره و همچنین بدلیل عدم سابقه کیفری، این حکم از بابت اتهامات « اجتماع و تبانی علیه نظام جمهوری اسلامی» و «تبلیغ علیه نظام» به ترتیب به ۳۶ ماه و ۸ ماه زندان کاهش پیدا کرد.»

گیتی پورفاضل، شهلا جهانبین، شهلا انتصاری و زهرا جمالی توسط ماموران امنیتی در اواخر مرداد ماه و اوایل شهریورماه سال جاری بازداشت و توسط بازپرس نصیری پور در شعبه دوم بازپرسی بیدادسرای امنیت اوین تفهیم اتهام شدند.
گیتی پورفاضل وکیل دادگستری روز دوشنبه ۲۸ مردادماه ۹۸، شهلا جهانبین روز چهارشنبه ۳۰ مردادماه و شهلا انتصاری روز پنجشنبه ۳۱ مرداد ماه بازداشت‌ و هرکدام با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی در تاریخ ۱۹ و ۲۲ آبان ماه از زندان اوین به‌صورت موقت آزاد شدند.

همچنین خانم جمالی که شامگاه روز شنبه ۲ شهریور ماه ۱۳۹۸، در منزل شخصی خواهرش بازداشت شده بود، کماکان در بند زنان زندان اوین بسر می برد.

۱۴ فعال مدنی و سیاسی در خردادماه امسال در بیانیه‌ای خواستار “استعفای علی خامنه‌ای از رهبری” شدند. پس از آن موجی از حمایت افراد و شخصیت‌های داخل و خارج از ایران از این بیانیه‌ها شکل گرفت. از جمله بیانیه‌ی ۱۴ نفره زنان داخل ایران، یکی از این حمایت‌ها بوده‌است.

شهلا انتصاری، نصرت بهشتی، فرشته تصویبی، پروا (سکینه) پاچیده، گیتی پورفاضل، زهرا جمالی، شهلا جهان‌بین، عزت جوادی‌حصار، فاطمه سپهری، مریم سلیمانی، سوسن طاهرخانی، فرنگیس مظلوم، نرگس منصوری و کیمیا نوروزی‌ صابر ۱۴ زنی هستند که نامهٔ ۱۴ نفرهٔ دوم (زنان داخل ایران) را در اعتراض به “آپارتاید جنسی” موجود در حکومت ایران امضا کرده‌ و خواستار “گذار از نظام جمهوری‌ اسلامی و تدوین قانون اساسی جدید شده‌اند.”

پس از انتشار این بیانیه‌ها موج بازداشت‌ این افراد در ایران آغاز شد.

--۱۴

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: