بیش از این پشتیبانی از شهابی وفشار بر حکومت ادامه خواهد داشت!

نامه اعتراضی بزرگترین اتحادیه کارگری دانمارک “فدراسیون متحد کارگران دانمارک” درباره وضعیت رضا شهابی

آیت سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران

۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷

به نمایندگی از سوی ۲۸۰ هزار کارگر در دانمارک، که شامل کارگران بخش حمل و نقل می شود، ما قویا از شما می خواهیم که همه اقدامات لازم را برای آزادی فوری و بدون قید و شرط همکار ما، رضا شهابی، عضو هیئت مدیره و خزانه دار سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران، که از ۹ اوت ۲۰۱۷ زندانی است؛ به عمل آورید. ایشان و دیگر همکاران اتحادیه ای ما به دلیل فعالیت هایشان در دفاع از منافع کارگران زندانی شده اند و این پایمال کردن مقاوله نامه های جهانی در مورد حقوق کارگری و انسانی است.

شهابی از ۹ اوت تا کنون در اعتصاب غذا بسر می برد. بنا بر گزارش های دریافتی او تا ۲۲ دسامبر سال ۲۰۱۸ در زندان حبس خواهد بود. بعلاوه مقامات زندان به او اطلاع داده اند که دوران مرخصی پزشکی و تایید شده ایشان غیبت محسوب می گردد و او باید ۹۶۸ روز دیگر را در زندان بگذراند.

رضا شهابی در ژوئن ۲۰۱۰ در هنگام رانندگی اتوبوس دستگیر شد. او بعد از سپری کردن نوزده ماه در سلول انفرادی به شش سال زندان، ممنوعیت از فعالیت های سندیکایی به مدت 5 سال و پرداخت هفت و نیم میلیون تومان جریمه محکوم شد. شهابی در ژانویه سال ۲۰۱۵ مجددا تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و به اتهام ” تبلیغ علیه نظام” محاکمه شد.

شهابی از جابجایی مهره های  کمر و گردن رنج می برد و دو بار به احتمال زیاد به دلیل شکنجه در بازجویی، مجبور به انجام عمل جراحی شد. او طی دوران طولانی زندان در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت وخیم سلامتی اش و تشدید بی حسی قسمت چپ بدن اش دست به اعتصاب غذا زده است. ما عمیقا در مورد این اوضاع نگران هستیم و نسبت به وضعیت سلامتی شهابی و دیگر فعالین کارگری در بیم بسر می بریم. ما دولت ایران را مسئول و پاسخگوی سلامتی شهابی می دانیم.

ما مصرانه ازشما می خواهیم که ما را از اقدامات خود در رابطه با رعایت مقاوله نامه های بنیادی کار توسط ایران و در رابطه با وضعیت رضا شهابی مطلع نگاه دارید.

با احترام،

جسپر نییلسن
رئیس دپارتمان بین المللی 3 اف

رونوشت به :
شورای عالی حقوق بشر، قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران؛ نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل؛
دادستانی تهران، شرکت اتوبوسرانی تهران؛

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.