بیش از یک ماه بی خبری از بازداشت شدگان اعتراضات مردمی در شهرستان شستون (سراوان)

خبر

سی و پنج روز پس از بازداشت بسیاری از شهروندان معترض به کشتار سوختبران بلوچ توسط سپاه پاسداران، همچنان خانواده های بازداشت شدگان بدون اطلاع از وضعيت فرزندان خود هستند.

 

در تاریخ ۴ اسفند ماه ۹۹ نیروهای سپاه پاسداران در منطقه مرزی بم پشت از توابع شهرستان شستون به سمت سوختبران بلوچ تیراندازی کرده و باعث کشته و زخمی شدن ده ها نفر شدند.

بدنبال این جنایت سپاه پاسداران، شهرهای مختلف بلوچستان شاهد اعتراضات گسترده مردمی بود که در جریان و بعد از اعتراضات نیروهای امنیتی و نظامی دست به بازداشت های گسترده خودسرانه زدند.

بسیاری از افراد بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی از جمله اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران به بازداشتگاه های مرکز بلوچستان، شهر دُزاپ منتقل شدند. علاوه بر این، از محل دقیق نگهداری بسیاری از بازداشت شدگان دیگر تاکنون اطلاعی در دست نیست.

خانواده های این بازداشت شدگان، با گذشت بیش از یک ماه نگران وضعیت فرزندان خود هستند. این خانواده ها با مراجعه به ادارات مربوطه هیچگونه پاسخی دریافت نکرده اند.

از تعداد دقیق افراد بازداشت شده اطلاعی در دست نیست اما بازداشت دستکم ۱۶ شهروند بلوچ قطعی شده که هویت ۱۳ تن از آنها توسط مجموعه رَسانْک محرز گشته است.
این افراد عبارتند از:
۱_محمد شهرسان زهی فرزند کاهم داد اهل مئگس (مهرستان)
۲_عزیز شهرسان زهی فرزند لهداد اهل مئگس
۳_محمد درزاده فرزند عبدالغفور ساکن روستای دِزَّک
۴_عبدالجلیل فرزند ملاحسین اهل شورو
۵_زکریا فرزند یارمحمد اهل شورو
۶_سعید فرزند یارمحمد اهل شورو
۷_عمر فرزند ملاحسین اهل شورو
۸_یحیی شکل زهی اهل شهرستان پهره (ايرانشهر)
۹_ایرج دهواری فرزند گل محمد اهل شهرستان شستون (سراوان)
۱۰_عبدالطیف ملک زاده فرزند محمد امین اهل شهرستان شستون
۱۱_مالک خیری اهل روستای ابتر از توابع شهرستان پهره
۱۲_عابد بلوچزهی فرزند غریبشاه اهل منطقه بم پشت از توابع شهرستان شستون
۱۳_فرزاد سپاهی

گفتنی است که از بین این بازداشت شده ها “عمر” و “یحیی شکل زهی” پس از اصابت گلوله نیروهای امنیتی و در حالت زخمی، علاوه بر ضرب و شتم، بازداشت شده اند.

لازم به ذکر است که ارگان های امنیتی و نظامی خانواده همه بازداشت شدگان را با تهدید، وادار به سکوت و رسانه ای نکردن بازداشت ها کرده اند.
#بازداشت_خودسرانه #سپاه_تروریستی_پاسداران #سوختبر_نکشید #اعتراضات_سراوان

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
صدای مادر #امید_رضایی که برای جان‌بخشان #آبان۹۸ می‌خواند.

🔴با نزدیک شدن به  آبان  خونین دل مادران داغدیده پر از حزن و اندوه بیشتری میشود …. بلند بگو مرگ بر خامنه ای مرگ بر استبداد 🔹 در ویدیو تصویر برخی از جانباختگان آبان ۹۸ دیده می‌شود. #آبان_زنده_است #آبان_ادامه_دارد #آبان_خونین

خبر
آرزوی مادران داغدیده: طناب دار بر گردن خامنه‌ای!

مادر آرش (علیرضا) بابامیری وکیل جوان پایه یک مهابادی که قربانی تصمیم خامنه‌ای برای نخریدن واکسن معتبر کرونا شد، دعا میکند خامنه‌ای خائن توسط جوانان حلق آویز شود. هر مرگ بر اثر کرونا یک نفرین علیه خامنه‌ای بعنوان عامل قتل عام مردم ایران.

خبر
ازدیکتاتوری خامنه ای میراثی تلخ به یادگار مانده،میراثی به نامِ«مادرانِ داغدیده»…

مادرانِ داغداری که هیچ چیزی مرهم دردشان نیست،آنها چیزی برای از دست دادن ندارند،خشم و دردِ مادرِ داغدار،تا ابدالدهر تمام نمی‌شود. این خشم،این غم،این دلِ شکسته،اگر که لبریز شود،اگر که طاقتش طاق شود،مهار شدنی نیست. در فیلم «سریرِ خون»از آکیرا کوروساوا دیالوگی است که میگوید: «تاج و تختی که از …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: