تأیید حکم اعدام زندانی سیاسی #محی‌الدین_ابراهیمی، در دیوان عالی مزدوران علی خامنه ای…

خبر

کم اعدام محی‌الدین ابراهیمی، زندانی سیاسی اهل روستای “آلکاوی” از توابع اشنویه در شعبه ١٩ دیوان عالی رژیم اسلامی در تهران تأیید شد.

یک منبع آگاه در این رابطه گفت: این زندانی سیاسی در شعبه دوم بیدادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “#بغی و عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون کرد” به اعدام محکوم و دیوان عالی کشور این حکم را عیناً تأیید کرده است. پرونده این زندانی سیاسی پس از تأیید حکم در دیوان عالی کشور به دادگاه محل سکونت وی ارجاع داده شده است.

این زندانی سیاسی برای دومین بار از سوی شعبه دوم بیدادگاه انقلاب ارومیه به اعدام محکوم و روز شنبه ۲۸ دی‌ ماه ۱۳۹۸، این زندانی سیاسی به مددکاری زندان مرکزی ارومیه احضار و این حکم به وی ابلاغ شده بود.

حکم اعدام این زندانی سیاسی اسفند ماه سال ٩٧ در دیوان عالی کشور نقض و پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به شعبه دوم بیدادگاه انقلاب ارومیه ارجاع داده شده بود.

رسیدگی مجدد به پرونده این زندانی سیاسی در شعبه دوم بیدادگاه انقلاب ارومیه و توسط قاضی جنایتکار شیخلو برگزار و وی به اتهام “بغی و عضویت در یکی از احزاب کرد اپوزیسیون ” بار دیگر به اعدام محکوم شد.

این زندانی سیاسی ۱۲ آبان‌ ماه سال ۱۳۹۶ در پی تیراندازی مزدوران جمهوری اسلامی زخمی و سپس بازداشت شده بود. این زندانی سیاسی پس از زخمی شدن به بیمارستانی در ارومیه منتقل و بدون تکمیل دوره درمان به شکنجه گاه اطلاعات سپاه سیدالشهدای ارومیه منتقل و به اتهام “همکاری و عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون رژیم” مورد بازجویی و ضرب و شتم وحشیانه قرار گرفته بود.

۲۹ مرداد ماه سال ٩٧ محاکمه محی‌الدین ابراهیمی در شعبه دوم بیدادگاه انقلاب ارومیه و بدون دسترسی به وکیل تعیینی برگزار و ۱ مهر ماه همان سال، صدور حکم اعدام رسما به او ابلاغ شد.

همچنین سال ۱۳۹۶ برادر این زندانی سیاسی به نام “#نورالدین_ابراهیمی” بر اثر شلیک مستقیم مزدوران مرزبانی در حین کولبری جان خود را از دست داد.

این زندانی سیاسی متأهل و هم اکنون در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه به سر می برد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نامه های وارده
نامه علیرضا فرشی از زندان تهران بزرگ؛ «چه کسی بر بازجویان وزارت اطلاعات نظارت دارد؟»

علیرضا فرشی دیزج یکان، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان تهران بزرگ با نوشتن نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه خواستار رعایت حقوق متهم و برخورد با بازجویان خاطی وزارت اطلاعات و رفتار فراقانونی آنان شده است. آقای فرشی در بخشی از این نامه در خصوص ماموران وزارت …

زندانیان
🔴 فوری: انتقال نسرین ستوده “به دلیل شرایط وخیم ناشی از اعتصاب غذا به بخش سی‌سی‌یو بیمارستان

رضا خندان همسر نسرین ستوده با اعلام این خبر گفته است که انتقال وی به بخش مراقبت‌های ویژه قلب، به دنبال وخامت حال جسمی او صورت گرفته است. نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر زندانی امروز شنبه ۲۹ شهریور در پی مشکل قلبی از زندان اوین به بیمارستان …

ویدیو ها
بشنوید: مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی، خطاب به علی خامنه‌ای

شیر زن ، مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی که به ایران اینترنشنال ارسال شده، خطاب به علی خامنه‌ای گفت اگر فرزندش را آزاد نکند، او را رها نخواهد کرد. محمد نوری‌زاد از منتقدان علی خامنه‌ای و یکی از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه‌ای است.  

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: