تائید حکم ۵ سال حبس برای مرجان اسحاقی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان۹۸

خبر

مرجان اسحاقی، دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران و از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، توسط بیدادگاه تجدید نظر استان تهران، به ۱سال حبس تعزیری ۴سال حبس تعلیقی محکوم شد.

مرجان اسحاقی در ۲۶آبان ۱۳۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری این ماه، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بند دو-الف زندان اوین منتقل شد. او پس از مدتی با پایان مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه به‌صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

مرجان اسحاقی نهایتا توسط شعبه ۱۵ بیدادگاه ضدانقلاب تهران محاکمه و به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیتی ملی» به ۱سال حبس تعزیری و ۴سال حبس تعلیقی محکوم شد. این حکم در بهمن‌ماه ۱۳۹۹ توسط بیدادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تائید شد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در محکومیت کشتار اخیر سوختبران سراوان

به نام خداوند جان و خرد #بلوچستان این روزها سوگناک تر از همیشه روزگار می گذراند. مردمی فراموش شده و به حساب نامده از سوی حاکمان که در منتهای فقر و تنگدستی و بیکاری روزگار پر از رنج و شکنج را طی می کنند. #درمیان بهت و ناباوری،تصویری دردناک تر …

خبر
پیام مادران چشم براه : می روم پیش صبا تا سوگند‌های بیرون از زندان لبخند و آرامش‌شان ابدی شود

✍️: شاپرک شجری‌زاده، عضو کارگروه زنان و برابری جنسیتی 🔸راحله احمدی، فعال مدنی و مادر صبا کرد افشاری، بهمن‌ماه سال گذشته، پیش از انتقال به زندان اوین برای سپری کردن دوران محکومیت خود گفته بود: «می‌روم زندان اوین پیش دخترم صبا و دخترم سوگند را در زندان بزرگ‌تری تنها می‌گذارم» …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: