تاکید شیرین عبادی بر ضرورت تغییر رژیم در مصاحبه با بلومبرگ

خبر

یورونیوز، شیرین عبادی، برنده جایزه نوبل صلح می گوید ایرانیان دریافته اند که نظام سیاسی کنونی در کشورشان اصلاح پذیر نیست.

این مدافع حقوق بشر در مصاحبه با پایگاه اینترنتی «بلومبرگ» اعلام کرده است که مردم ایران به دنبال «تغییر نظام سیاسی» (رژیم چینج) و قانون اساسی این کشور به یک قانون اساسی «سکولار» و «بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر» هستند.

برنده جایزه نوبل صلح در سال ۲۰۰۳ همچنین تاکید کرده هرگز باور نداشته که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران «اصلاح طلب» است. وی ضمن اشاره به اعتراضات اخیر در ایران در مورد فقدان رهبری برای اعتراضات اظهار داشت: «در جریان مبارزه رهبران ظهور خواهند کرد. […] وقتی انتخابات آزاد در ایران داشته باشیم رهبران هم ظهور خواهند کرد.»

شیرین عبادی به همراه تعدادی دیگر از فعالان سیاسی و مدنی ایران حدود دو ماه پیش در بیانیه ای خواستار برگزاری همه پرسی در ایران برای تعیین نوع حکومت این کشور و تغییر مسالمت آمیز نظام سیاسی شده بود.

جعفر پناهی، محمد ملکی، نسرین ستوده، محمد نوری زاد و نرگس محمدی از جمله امضاء کنندگان این بیانیه بودند.

این مدافع حقوق بشر در بخش دیگری از مصاحبه خود با پایگاه اینترنتی «بلومبرگ» از عدم سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در ایران استقبال کرد. او اظهار داشت: «آنها به سرمایه گذاری در کشوری که ثبات سیاسی ندارد بی میل هستند. […] چگونه شما می توانید به دولتی اعتماد کنید که هر روز در چند گوشه کشورش مردم تظاهرات می کنند و ناراضی هستند؟ پیام من به دولت ایران این است که اگر خواهان سرمایه خارجی و ایجاد شغل هستید باید مردم را راضی نگه دارید.»

به گزارش دماوند شیرین عبادی همچنین از حضور در نشست گروه نایاک در سال ۲۰۱۱ نیز ابراز پشیمانی کرد و آن را سازمانی دانست که به حکومت جمهوری اسلامی نزدیک تر است تا مردم ایران: « وقتی عملکرد نایاک را بررسی می‌کنم می‌بینم که آنها به آنچه حکومت ایران می‌گوید نزدیکترند تا آنچه مردم ایران می‌خواهند».

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
میوه های درختان نوفل لوشاتو : …شهردار نیس فرانسه: مهاجم فریاد «الله اکبر» سر می‌داد⁣

دو هفته پس از قتل یک معلم تاریخ در فرانسه توسط یک اسلامگرای احمق ، فرد دیگری در جنوب فرانسه با حمله به یک کلیسا سه نفر را به ضرب چاقو کشته و سر یکی از آنها را بریده است . 🔴 دست‌کم سه کشته در حمله با چاقو در …

خبر
چرا #انسولین_نیست ؟

چون ۳۰۰ هزار انسولین قلمی احتکار شده، در غرب تهران کشف کرده‌اند. مدیونید فکر کنید از خودشون بوده کار آمریکاست نونشونو تو خون ملت میزنن میخورن . تحریم دارو و قاچاق انسولین . هیچوقت «دارو و غذا» جزو تحریم‌های ایران نبوده! پس چرا حاکمیت ناتوانیش در تهیه‌ی دارو یا کنترل …

خبر
اعتراض کارگران همچنان ادامه دارد!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، محمد شــریعتمداری اعلام کرد: روند همســان سازی حقوق مســتمری بگیران ســازمان تأمین اجتماعی که مورد اعتراض بازنشســتگان مشاغل ســخت و زیان آور واقع شــده، بازنگری می شود و فرآیند بازنگری در این مســیر به پایان نرسیده است و شیوه اجرای نظام همســان سازی حقوق مســتمری …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: