تایید حکم سنگین ۲۳سال زندان کیومرث مرزبان طنزنویس در بیدادگاه تجدیدنظر

گزارش

براین اساس گذراندن ۱۱ سال از این حکم برای این طنزنویس در زندان اجباری است.

وی بیش از یکسال است که در زندان به سر می‌برد.

شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدید نظر استان تهران,ب حکم صادره توسط شعبه ۱۵ بیدادگاه تهران در مرحله بدوی بر علیه “کیومرث مرزبان”, طنز پرداز و نویسنده را عینا تائید کرد.
روز یکشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۸, کیومرث مرزبان, نویسنده و طنز پرداز محبوس در زندان اوین که پیش از این توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ابوالقاسم صلواتی” به تحمل ۲۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری از بابت اتهامات “ارتباط با دوول متخاصم”, “توهین به مقدسات”, “فعالیت تبلیغی علیه نظام”, “توهین به خامنه ای”, “توهین به خمینی” و “توهین به مسئولان” محکوم شده بود توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست “احمد زرگر” حکم صادره توسط دادگاه بدوی برای کیومرث مرزبان عینا تائید شد.

محمد حسین آقاسی، وکیل کیومرث مرزبان، در توئیتی از تایید حکم موکلش خبر داد و نوشت: «حکم کیومرث مرزبان، این جوان طنزنویس خوش‌ذوق و نویسنده با استعداد در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تایید شد. باورکردنی نیست که انسانی را فقط برای نوشتن به ۱۱ سال مجازات حبس محکوم کنیم. اگر شخصا در پرونده نبودم فکرمی‌کردم اتهامش فقط نوشتن نبود. وکالت در این‌گونه پرونده‌ها گاهی واقعا آزاردهنده است.»

کیومرث مرزبان در سال ۱۳۹۶ برای “دیدن مادربزرگ بیمارش” به ایران برگشت و در زمان ورود با هیچ مشکلی مواجه نشد. با این حال مدتی پس از بازگشتش در تاریخ چهارم شهریور ماه از سوی ماموران امنیتی در منزلش بازداشت و روانه زندان اوین شد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
صدای مادر #امید_رضایی که برای جان‌بخشان #آبان۹۸ می‌خواند.

🔴با نزدیک شدن به  آبان  خونین دل مادران داغدیده پر از حزن و اندوه بیشتری میشود …. بلند بگو مرگ بر خامنه ای مرگ بر استبداد 🔹 در ویدیو تصویر برخی از جانباختگان آبان ۹۸ دیده می‌شود. #آبان_زنده_است #آبان_ادامه_دارد #آبان_خونین

خبر
آرزوی مادران داغدیده: طناب دار بر گردن خامنه‌ای!

مادر آرش (علیرضا) بابامیری وکیل جوان پایه یک مهابادی که قربانی تصمیم خامنه‌ای برای نخریدن واکسن معتبر کرونا شد، دعا میکند خامنه‌ای خائن توسط جوانان حلق آویز شود. هر مرگ بر اثر کرونا یک نفرین علیه خامنه‌ای بعنوان عامل قتل عام مردم ایران.

خبر
ازدیکتاتوری خامنه ای میراثی تلخ به یادگار مانده،میراثی به نامِ«مادرانِ داغدیده»…

مادرانِ داغداری که هیچ چیزی مرهم دردشان نیست،آنها چیزی برای از دست دادن ندارند،خشم و دردِ مادرِ داغدار،تا ابدالدهر تمام نمی‌شود. این خشم،این غم،این دلِ شکسته،اگر که لبریز شود،اگر که طاقتش طاق شود،مهار شدنی نیست. در فیلم «سریرِ خون»از آکیرا کوروساوا دیالوگی است که میگوید: «تاج و تختی که از …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: