تایید محکومیت اعدام و نگرانی از اجرای حکم حیدر قربانی، زندانی سیاسی کرد

خبر

از اعدام پدرم جلوگیری کنید.

حمید قربانی یکی از فرزندان حیدر قربانی زندانی سیاسی محکوم به اعدام با انتشار این ویدئو از مردم ایران، تشکل‌های مدافع حقوق بشر و مخالف اعدام درخواست کرده است که با تلاش خود مانع از اعدام پدرش بشوند. به این خواست پاسخ بدهیم.

 
سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹: حکم اعدام حیدر قربانی، زندانی سیاسی کرد در زندان مرکزی سنندج، در دیوان عالی کشور به تایید رسیده و با ارسال به اجرای احکام زندان نگرانی از اجرای حکم وی وجود دارد. درحالی با اتهام «بغی» این زندانی به اعدام محکوم شده، که به گفته وکیل مدافع «او هیچ وقت مسلح نبوده و در هیچ اقدام مسلحانه ای مشارکت نداشته» است.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه، حکم اعدام حیدر قربانی با اتهام «بغی» از سوی دیوان عالی کشور تایید، و به اجرای احکام زندان مرکزی سنندج ارسال شد.

صالح نیک‌بخت، وکیل این زندانی سیاسی کرد، به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «براساس پرونده نامبرده، او هیچ وقت مسلح نبوده و در هیچ اقدام مسلحانه ای مشارکت نداشته است ».

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌‌ای» : ⭕️ ابوالقاسم صلواتی، قاضی مرگ تحریم‌شده

گزارش سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌‌ای» درباره قاضی تحریم‌شده جمهوری اسلامی ابوالقاسم صلواتی، قاضی ایرانی، به دلیل وارد کردن اتهامات ساختگی و محکوم کردن متهمان به مرگ یا حبس طولانی مدت، شهرت زیادی دارد و به «قاضی اعدام» و «قاضی مرگ» معروف است. سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌‌ای» در گزارشی …

خبر
انتقال اجباری بهنام محجوبی،زندانی عقیدتی و درویش به تیمارستان امین آباد

. بهنام محجوبی، درویش گنابادی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین امروز یکشنبه ۶ مهر ۹۹ در پی وخامت حال بصورت اورژانسی به تیمارستان امین آباد تهران اعزام شد. این زندانی عقیدتی در طی روزهای گذشته بر اثر بی توجهی مسئولان زندان اوین برای اعزام به مرکز درمانی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: