تایید محکومیت اعدام و نگرانی از اجرای حکم حیدر قربانی، زندانی سیاسی کرد

خبر

از اعدام پدرم جلوگیری کنید.

حمید قربانی یکی از فرزندان حیدر قربانی زندانی سیاسی محکوم به اعدام با انتشار این ویدئو از مردم ایران، تشکل‌های مدافع حقوق بشر و مخالف اعدام درخواست کرده است که با تلاش خود مانع از اعدام پدرش بشوند. به این خواست پاسخ بدهیم.

 
سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹: حکم اعدام حیدر قربانی، زندانی سیاسی کرد در زندان مرکزی سنندج، در دیوان عالی کشور به تایید رسیده و با ارسال به اجرای احکام زندان نگرانی از اجرای حکم وی وجود دارد. درحالی با اتهام «بغی» این زندانی به اعدام محکوم شده، که به گفته وکیل مدافع «او هیچ وقت مسلح نبوده و در هیچ اقدام مسلحانه ای مشارکت نداشته» است.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه، حکم اعدام حیدر قربانی با اتهام «بغی» از سوی دیوان عالی کشور تایید، و به اجرای احکام زندان مرکزی سنندج ارسال شد.

صالح نیک‌بخت، وکیل این زندانی سیاسی کرد، به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «براساس پرونده نامبرده، او هیچ وقت مسلح نبوده و در هیچ اقدام مسلحانه ای مشارکت نداشته است ».

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

خبر
”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم ))

ما از شما یاران گرامی خواهش می کنیم بر پایه خواسته های مشترک حداقلی به هم بپیوندیم . منصور اسانلو کارگرسندیکالیست و سخنگوی دوره ای جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران : ”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم )) ما بخشی از نیروهای مردمی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: