تا روز دادخواهی : نوشته مادر مصطفی کریم بیگی برای مادر جاوید نام نویدافکاری

برای خواهرم بهيه نامجو كه سياه پوش فرزندش شد، كه مانند من پسرش را در تاريكي شب به گور سپرد و به خانه برگشت اما سياهی آن شب هرگز تمام نشد.
خواهر عزيزم اكنون تو نيز به جمع ما مادران دادخواه آمدي، جمعي كه آرزو می‌كنم هيچ مادری به آن اضافه نشود و بهيه آخرينش باشد‏.
می‌دانم اين روزها بی‌رمق‌تر از آن هستي كه بدانی حتی چه اتفاقی افتاده اما روزهای بعد تازه دنيا بر سرت آوار می‌شود، آنجا كه بخواهی سعيدت را صدا كنی و به اشتباه بگويی نويد، آنجا كه در خيابان كسي را ببينی كه از پشت مانند او راه می‌رود، آنجا كه خوابش را ببينی اما تا در آغوشش كشيدی برود‏.
آنجا كه صدای مامان گفتنش در گوش‌ات می‌پيچد اما خودش را نمی‌بينی و هزاران لحظه‌ای كه شايد تو تجربه كنی و من هنوز تجربه نكرده باشم، اما بدان كه روح پسرت در قلب تو خواهد دميد و شجاعتش را به تو خواهد بخشيد، من اين را در همه مادران دادخواه ديده‌ام‏.
شجاعت‌شان معمولی نيست و مانند كسي است كه مرگ را ديده و برگشته درست مثل فرزندشان، و تو آرام باش كه قلبت راه را نشان خواهد داد و دستان‌مان از اينجا تا شيراز در دست يكديگر است تا روز دادخواهی ، تا روز دادخواهی … تا روز دادخواهی
خواهر همدردت شهناز اكملی
#نوید_افکاری #دادخواهی #شهناز_اکملی #بهیه_نامجو #نویدمان_را_کشتند #نوید_افکاری_را_کشتند

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: