تبعید مریم اکبری منفرد از زندان اوین به زندان سمنان

مریم دوازدهمین سال محکومیتش را بدون حتی یکروز مرخصی در زندان می گذراند. او مادر سه دختر است. دو برادرش در سالهای ۱۳۶۰ و ۱۳۶۳ اعدام شدند. یک خواهر و یک برادرش نیز در قتل عام سال ۱۳۶۷ جان باختند. مریم در ۱۰ دی ۱۳۸۸ دستگیر و به ۱۵سال زندان محکوم شد. جرم او دادخواهی است. او از اعدام خواهر و برادرش در سال ۶۷ به مراجع بین المللی و همچنین در داخل ایران شکایت کرده است. او میگوید چرا ایندو را با وجود اینکه محکومیتشان تمام شده بود اعدام کردید؟ شکایت از اعدام سه برادر و یک خواهرش می باشد. او میگوید، ما حتی محل دفن آنها را نمی دانیم، لااقل مزار آنها را به ما بگوئید. مریم به دلیل دادخواهی دوازده سال است که در زندان بسر می برد. دوازده سال است که از کودکانش دور است. در جمهوری اسلامی به دادخواهی اینگونه پاسخ می دهند. هر کس به هر نحوی اگر با این رژیم همکاری کرده و یا برای انتخاباتش آبی گرم کند دستش به اینهمه خون آلوده است. این کاندید و آن کاندید هم نداریم. شرکت در این انتخابات مشروعیت ندارد. شک نکنیم. یاری رساندن به رژیم قاتلان ما را در جنایت همراه میکند. یک ذره کمتر و بیشتر هم ندارد. یک کلمه به نفع این رژیم. یک گام در راه این رژیم ما را با آن همراه میکند. تعارف هم نداریم. اینکه فلانی حواسش نبود. فلانی ترسید. فلانی نفهمید هم نداریم. توجیه نکنیم. جمهوری اسلامی بیش از چهل سال است که با همین توجیهات آبکی بر پا مانده است.
مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی روز سه شنبه ۱۹ اسفندماه از زندان اوین به زندان سمنان تبعید شد. خانم اکبری منفرد که دوازدهمین سال از دوران محکومیت خود را سپری می‌کند تاکنون بدون حتی یک روز مرخصی در زندان بسر برده است.

یکشنبه‌ شب مورخ ۵ بهمن‌ماه نیز گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی از زندان قرچک ورامین به زندان آمل تبعید شد. همچنین در تاریخ ۱۵ آذرماه سه زندانی دیگر از جمله سپیده فرهان و مژگان کشاورز از بند سیاسی زنان زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شدند. پیشتر نیز در تاریخ ۳۰ مهرماه یاسمن آریانی و مادرش منیره عربشاهی از زندان اوین به زندان کچویی کرج و سمانه نوروز مرادی به زندان لاکان رشت منتقل شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: