تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهوازواعتصاب امروز كارگران شركت نيشكر هفت تپه

اعتصاب امروز كارگران شركت نيشكر هفت تپه (منطقه خلف الحيدر) در اعتراض به عدم پرداخت سه ماه حقوق و نقشه هاى كارفرما براى توقف توليد. اين كارگران با نقاب بستن چفيه عربى ( و نه چفيه يزدى خامنه اى و بسيجى ها) مى خواهند هم شناخته نشوند و هم بر هويت ملى خويش تاكيد كنند زيرا طى هفته هاى گذشته شاهد توهين به مليت عرب در اين شركت بوديم كه با واكنش تند كارگران و آتش زدن در خانه يكى از نژاد پرستان عرب ستيز – تحريك شده توسط معاون مدير عامل- بوديم. همزنجيران عربشان در شركت صنايع فولاد نيز امروز در اعتراض به عدم دريافت حقوق سه ماهه خويش دست به اعتصاب زدند.
خبر تفصيلی:
تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز
بدنبال فراخوان از قبل اعلام شده، صبح روز ١٤ آبان کارگران گروه ملی ه اهواز در اعتراض به تعویق پرداخت ٣ ماه دستمزد خود در مقابل عخهههه مجموعه اداری این شرکت تجمع کرده و خواستار پرداخت فوری طلبهایشان شدند. سپس کارگران اعتصابی به تالار اجتماعات شرکت رفته و خواستار پاسخگویی مدیران ارشد گروه ملی فولاد شدند. زیر فشار اعتراض کارگران نعمتی نژاد عضو هیئت مدیره این کارخانجات ناگزیر در جمع کارگران حاضر شد و وعده های همیشگی را به آنان داد. اما کارگران گروه ملی اولتیماتوم دادند که اگر مدیریت تا پایان هفته دستمزد آنان را پرداخت نکند، اعتراضات خود را از سر خواهند گرفت.
گروه ملی فولاد اهواز یکی از کانون های داغ اعتراضات کارگری بوده و اعتراضات آنان در هر دوره نقش مهم در تحرک فضای سیاسی شهر اهواز داشته است. از جمله اعتراضات این کارگران در یکساله اخیر و برای مثال در مرداد و شهریور ما و مارش هر روزه قدرتمند آنان در خیابانهای اصلی شهر و طنین شعارهای اعتراضی آنها بر فضای شهر، از روزهای فراموش نشدنی اعتراضات کارگری است. اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز از جمله اتفاقات سیاسی مهم در یکسال اخیر و خصوصا در مرداد و شهریور ماه بوده و دستاوردهای ارزشمندی برای این کارگران و کل جنبش کارگری داشته است. کارگران گروه ملی فولاد اهواز نقش مهمی در جلو آوردن شعارهای رادیکال در جنبش کارگری از جمله جلو آوردن گفتمان شوراهای مستقل کارگری به عنوان یک راه مهم اعمال قدرت مستقیم کارگری داشته اند. خصوصا خانواده های کارگران جایگاه مهمی در اعتراضات این کارگران و در آزادی دستگیرشدگان در خردادماه داشته اند. امروز نیز حضو خانواده های کارگران میتواند نقش مهمی در قدرتمند تر شدن حرکت کارگران گروه ملی فولاد اهواز داشته باشد. با اتکاء به این دستاوردهاست که بیش از ٤ هزار کارگر گروه ملی دوباره به میدان آمده و اعلام کرده اند که اگر طلبهایشان فورا پرداخت نشده، اعتراضاتشان را از سر خواهند گرفت.
اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه
صبح روز ١٤ آبان بخشهای مختلف نیشکر هفت تپه در اعتراض به تعویق پرداخت سه ماه مزد و ناروشنی وضع شرکت و خطر بیکار شدن از کار مقابل دفتر مدیریت دست به تجمع زدند.
اعتراض و تجمع قبلی این کارگران در شهریور ماه بود. اما از آنجا که هیچکدام از قولهایی که داده شد عملی نگردید و مشکلات کارگران همچنان به جای خود باقیست، کارگران نیشکر هفت تپه دوباره وارد اعتصاب شده اند. به گفته کارگران اعتصابی، این کارخانه با بیش از ۴۵۰۰ کارگر وضعیت نامعلوم و بحرانی ای دارد. از جمله تحت عنوان مشکل تامین منابع مالی و قطعات برای تولید زمزمه خواباندن تولید بالا گرفته است.
photo_2018-11-05_07-53-57.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: