تجمع اعتراضی کشاورزان چغندکار اسلام آبادغرب مقابل اداره آب

🔹🔸🔹صبح روزدوشنبه هفتم اسفندماه، جمعی از کشاورزان چغندرکار شهرستان اسلام آبادغرب در اعتراض به سیاست های امور آب مقابل اداره امور آب این شهرستان تجمع کردند.

یکی از کشاورزان که دارای چاه مجوز دار می باشد،گفت: ما برای این اینجا جمع شده ایم که امور آب گواهی و مجوز استفاده از آب چاه را به ما بدهند و به جهاد کشاورزی و سپس به کارخانه قند تحویل بدهیم، که متاسفانه 10 روز است با وصف اینکه مسئولین شهرستان هم در جریان هستند امور آب مجوز استفاده از آب چاه را برای ما صادر نمی کند.

photo_2018-02-27_18-58-04

یکی دیگر از کشاورزان می گوید یک هفته است که امور آب با امروز و فردا کردن هر روز ما را از روستا به شهر می کشانند ولی هنوز گواهی و مجوز برداشت آب را به ما نداده اند.

کشاورز دیگیری می گوید: امور آب در دقیقه 90 به ما اعلام کرده که برای مجوز آب باید کنتور هوشمند نصب کنید، در حالیکه نصب این کنتور توسط بخش خصوصی بیش از 6 میلیون تومان هزینه دارد و مدتی زمان زیادی را هم وقت صرف نصب کردن کنتور هوشمند می شود، حقیقتا” سیاست امور آب در سال 96برای کشاورزان سیاست خوبی نبوده، این مورد باید در آخر تابستان یا اول پاییز به ما اعلام می شد که ما بذر دیگری را بجای چغندر قند انتخاب می کردیم و بر اساس نیاز و مقدار مجوز آب برای زمین مان برنامه ریزی می کردیم و اکنون که پول چغندر تحویلی مان را نگرفته ایم پول نداریم برای نصب کنتور هوشمند هزینه کنیم.

وی می گوید همه اینها بهانه است چون بعضی از کشاورزان هم کنتور هوشمند دارند و پرونده را تکمیل نموده ولی هنوز مجوز استفاده از آب برای ایشان استفاده نشده است.

اکثر کشاورزان حاضر در محل نیز از تاخیر در پرداخت پول محصولات گندم و چغندر قند از سوی دولت به کشاورزان گلایه و اعتراض دارند.
#تجمع_اعتراضی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: