تجمع جوانان متقاضی کار روستاهای دزفول و شوشترمقابل کشت و صنعت کارون برای چندمین بار

خبر

🔹🔸🔹از اولین ساعات روزشنبه دوازدهم اسفندماه برای چندمین بار،جوانان متقاضی کار روستاهای دزفول و شوشتر دست به تجمع مقابل کشت و صنعت کارون زدند.

جمعی از جوانان بیکار که ساکن روستاهای بخش چغامیش دزفول و منطقه دیمچه شوشتر می باشند روز شنبه برای چندمین بار با تجمع در مقابل شرکت کشت و صنعت نیشکر کارون در شوشتر خواستار اشتغال در این شرکت شدند.

یکی از نمایندگان این جوانان بیکارگفت:از سال ۶۰ تاکنون شرکت کشت و صنعت کارون طی قراردادی حدود ۳۰ هزار هکتار از زمین های روستای خیبر بخش چغامیش دزفول تا سردارآباد شوشتر را از مردم منطقه اجاره کرد و در قرارداد منعقده نیز قول بکار گیری جوانان منطقه را داده اما تاکنون به تعهد خود عمل نکرده است.

photo_2018-03-06_20-39-01

وی افزود:از حدود ۱۰ سال پیش قرارداد اجاره زمین های مذکور به پایان رسیده و شرکت به پیمانکار سپرده شده است این در حالی است که جوانان منطقه همچنان با مشکل بیکاری مواجه اند اما نیروهای غیر بومی در این شرکت بکار گرفته می شوند.
وی افزود:پیش از این بیش از ۱۷ هزار کارگر در این شرکت مشغول به کار بودند ولی اکنون تعداد کارگران این شرکت به کمتر از ۲ هزار نفر کاهش یافته است.

وی بیان داشت :جوانان ۲۷ روستای مجاور این شرکت با مشکل بیکاری و بدعهدی شرکت کارون مواجه هستند و کسی جوابگوی مطالبات اهالی این روستاها نیست.

یادآوری:شرکت کشت و صنعت بزرگ‌ ترین کارخانه تولید شکر خاورمیانه است که در محدوده شهرستان های شوشتر ، گتوند و دزفول واقع است.

شرکت خوراک دام کارون،شرکت فورفورال،شرکت نئوپان کارون،شرکت پرورش ماهی کارون،شرکت کاغذسازی کارون از صنایع جانبی کشت و صنعت کارون به شمار می آیند.

ظرفیت اسمی این کارخانه تولید ۲۰۰ هزار تن شکر در سال است ولی تولید ۱۵۰ هزار تن شکر برای تولید امسال هدفگذاری شده و تاکنون ۱۲۰ هزار تن آن محقق شده است.
#تجمع_اعتراضی

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تداوم اعتصاب کارگران شهر حمیدیه براى پنجمین روز متوالى

تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری حمیدیه کارگران شهرداری حمیدیه خواستار پرداخت مطالبات ۱۵ ماهه خود هستند. این کارگران در روزهای گذشته بارها مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر دست به اعتراض صنفی زدند. جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان از شرایط دشوار زندگی خود در …

خبر
نسرین ستوده به جای بیمارستان به زندان قرچک منتقل شد

نسرین ستوده وکیل زندانی از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. به نوشته رضا خندان همسر خانم ستوده به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند. انتقال این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، با وجود وضعیت …

خبر
محکومیت #فرنگیس_مظلوم به تحمل حبس تعزیری

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی طی حکمی از سوی بیدادگاه انقلاب تهران با اتهامات واهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به یک سال و شش ماه زندان محکوم شد. فرنکیس مظلوم پیشتر در شعبه ۲۹ دادگاه نقلاب تهران مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: