تجمع خانواده های معترضین محکوم به اعدام مقابل دادگستری

ویدیو ها

۹ مرداد
جو امنیتی اصفهان_مقابل دادگستری

تجمع خانواده های معترضین محکوم به اعدام مقابل دادگستری

#لغو_فوری_اعدام
#اعــدام_نــڪــنــیــد

پنج معترض اعتراضات سراسری در خطر اعدام

صبح روز چهارشنبه ۸ مرداد خانواده های پنج زندانی محکوم به اعدام همراه با دوستانشان و جمعی از مردم اصفهان در مقابل دادگستری نیکبخت این شهر دست به تجمع زدند و در حالی که پلاکاردی که روی آن نوشته شده بود اعدام_نکنید در دست داشتند، به احکام اعدام عزیزان خود اعتراض کردند. پنج محکوم به اعدام از روز قبل تاکنون تماسی با خانواده های خود نداشته اند. ماموران زندان گفته اند ممکن است هرلحظه آنها را اعدام کنند.

طبق گزارشی که از یکی از شرکت کنندگان این تجمع دریافت کرده ایم، رئیس زندان ضمن حضور در جمع آنها، تهدید کرده است که در صورت ادامه تجمع، آنها را بازداشت میکند.
او با وقاحت تمام گفته است اگر با رسانه ای مصاحبه کنید و یا اینجا فیلم بگیرید محکومین به اعدام را اعدام میکنیم و شما را هم دستگیر میکنیم.
خانواده های زندانیان و تجمع کنندگان به تهدیدات وی توجهی نکرده و به تجمع ادامه دادند. مزدوران حکومت به ضرب و شتم معترضین پرداختند اما خانواده ها میگویند عزیزان ما بیگناهند و کاری نکرده اند. دادگاه علنی تشکیل دهید و رسانه ها هم امکان شرکت داشته باشند تا همه ببینند که عزیزان ما بیگناهند. به خانواده ها گفته شده که تا ساعت یک نیمه شب اجرای حکم اعدام یا بخشش! را اعلام خواهند کرد. تماس زندانیان با خانواده های آنها را نیز از دیروز قطع کرده اند.

🔹اسامی ۵ تن از معترضان دی‌ماه ۹۶ در خمینی شهر که هر یک به دو‌بار اعدام محکوم شده‌اند
▪️مهدی صالحی قلعه شاهرخی، فرزند محمدرحیم، متولد ۱۳۶۲، ساکن یزدانشهر، شغل بنگاه دار، متاهل. پدر یک دختر حدودا ۷ ساله.
▪️هادی کیانی، فرزند صحن علی، متولد ۱۳۶۹، ساکن خمینی شهر، شغل آزاد، متاهل.
▪️محمد بسطامی، فرزند شریفی، متولد ۱۳۷۱، ساکن اصفهان، شغل آزاد، متاهل.
▪️مجید نظری کندری، فرزند عباسعلی، متولد ۱۳۷۳، ساکن شهر مال خلیفه، روستای امیران، شغل آزاد، مجرد.
▪️عباس محمدی، متولد ۱۳۷۰، ساکن خمینی شهر، شغل آزاد، متاهل، دارای ۲ فرزند.

همراهان مبارز و گرامی! باید اعتراض خود را برای لغو_فوری_اعدام معترضین بازداشت شده محکوم به مجازات شنیع اسلامی، در داخل و در خارج کشور و در سطح بین المللی چنان پیش ببریم که همچون توقف اعدام سه جوان معترض ابان ۹۸، اعدام این پنج جوان معترض دیماه ۹۶ اصفهان را هم متوقف کنیم.
ما به ریخته شدن خون جوانانمان اعتراض داریم.
همه معترضین اعتراضات_سراسری باید فوری و بدون قید و شرط آزاد شوند و پرونده امنیتی و قضایی آنها مختومه اعلام شود.
این فقط یک خواسته نیست، این یک هشدار است،

حکومتی که نه پشتوانه مردمی و نه مشروعیت دارد، و حکم اعدام برای مخالفان هم صادر می کند

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تداوم اعتصاب کارگران شهر حمیدیه براى پنجمین روز متوالى

تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری حمیدیه کارگران شهرداری حمیدیه خواستار پرداخت مطالبات ۱۵ ماهه خود هستند. این کارگران در روزهای گذشته بارها مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر دست به اعتراض صنفی زدند. جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان از شرایط دشوار زندگی خود در …

خبر
نسرین ستوده به جای بیمارستان به زندان قرچک منتقل شد

نسرین ستوده وکیل زندانی از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. به نوشته رضا خندان همسر خانم ستوده به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند. انتقال این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، با وجود وضعیت …

خبر
محکومیت #فرنگیس_مظلوم به تحمل حبس تعزیری

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی طی حکمی از سوی بیدادگاه انقلاب تهران با اتهامات واهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به یک سال و شش ماه زندان محکوم شد. فرنکیس مظلوم پیشتر در شعبه ۲۹ دادگاه نقلاب تهران مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: