تجمع دوباره چغندرکاران جوینی دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات مقابل کارخانه قند

خبر

عصر روز شنبه چهاردهم بهمن ماه،جمعی از از کشاورزان چغند کار جویندوباره در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل کارخانه قند این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،درحالی‌که چندین ماه از تحویل محصول چغندرکاران جوینی به کارخانه قند این شهرستان گذشته ،اما هنوز هم بخشی از مطالبات این کشاورزان پرداخت‌نشده است.

photo_2018-02-05_16-12-25

کشاورزانی که به امید درآمدزایی نسبت به کشت چغندرقند اقدام کرده و آن را تحویل کارخانه داده‌اند حال پس از شنیدن وعده‌های چندین‌باره و پیشنهادهایی نظیر دریافت شکر به‌جای مطالباتشان چیزی که باید عایدشان نشده است.

مواردی نظیر خشک‌سالی‌ها، گرانی نهاده‌های کشاورزی، سرمازدگی محصولات، در سال‌های اخیر بسیاری از کشاورزان را در تنگنا قرار داده است و حال عدم پرداخت مطالبات در این زمان آن‌ها را دلسردتر از گذشته می کند.

یکی از این تجمع کنندگان که چغندرهای خود را به امید دریافت پول در اختیار کارخانه قند قرار داده اظهار کرد: در اوج بیکاری، تمام وقت و زندگی‌مان را برای کار بر روی یک زمین اجاره‌ایی گذاشتیم تا نان حلالی بر سر سفره زن و بچه‌های‌مان ببریم.

وی افزود: چغندرهایی که کاشته بودیم به کارخانه قند دادیم اما نه پولی دریافت کردیم و نه جواب درستی تا به الان گرفته‌ایم .

این کشاورز جوینی تصریح کرد: هنوز اجاره زمین‌های‌مان را پرداخت نکردیم و برای پرداخت هزینه خانواده خود هم مانده ایم.

یکی دیگر از کشاورزان جوینی در این خصوص گفت: در زمان تحویل چغنرقند نیز ، مشکلات بسیار برای ما به وجود آمد، چرا که کارخانه اقدام به خرید چغندر از غرب کشور کرده بود و این موضوع باعث شد که کشاورزان جوینی مدت زمان بسیاری در صف تحویل بمانند و محصول آن ها مرغوبیت خود را از دست دهد.

این چغندرکار جوینی بیان داشت: کارخانه با این توجیه که شکر به فروش نمی‌رسد در پرداخت پولمان تعلل می‌کند.

این کشاورز افزود: باور کنید برای تامین مخارج زندگی‌مان و پرداخت بدهی‌های‌مان مانده‌ایم و با سیلی صورت خودمان را سرخ نگه داشته‌ایم، ما از مسئولان انتظار داریم برای رفع مشکل اقدامی کنند.

علیرضا عباس آبادی رئیس شورای شهرستان جوین اظهار داشت: کشاورزان برای دریافت طلب خود چندین با در کارخانه قند مراجعه و تجمع کرده اند اما پاسخ درستی از مسئولین کارخانه نشندیده اند.

وی افزود: اکنون که کشاورزان در پی آماده کردن زمین و کشت محصول در زراعی جدید هستند، نیاز به نقدینگی دارند.

رئیس شورای شهرستان جوین با بیان اینکه تعلل در تاخیر پرداخت مطالبات چغندرکاران خوشایند نیست، یاد آور شد: با گذشت چند ماه از فصل برداشت، چغندکاران با مشکلات تاخیر در دریافت مطالبات روبرو هستند که این امر کشاورزان را با چالش‌های متعددی روبرو کرده است.

عباس آبادی بابیان اینکه کارخانه پیشنهاد دریافت شکر را به‌جای مطالبات به کشاورزان داده است، گفت: این وضعیت نیز به نفع کشاورزان نبوده، چراکه قیمتی که کارخانه شکر را به کشاورزان می‌دهد بالاتر از قیمتی است که در بازار از کشاورز خریداری می‌شود.

وی در پایان با اشاره به خسارت‌هایی که به کشاورزان درنتیجه عدم دریافت به‌موقع مطالبات، متوجه آن‌ها می‌شود، گفت: باید برای جلوگیری از تضییع این‌گونه حقوق کشاورزان باید نظارت‌های بیشتری صورت گرفته و این قشر زحمتکش موردتوجه بیشتری قرار بگیرند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
وضعیت زندانی سیاسی سهیلا حجاب، نگران کننده است

#سهیلا_حجاب در شرایط وخیم جسمی در بند قرنطینه زندان قرچک ورامین به سر می‌برد و از حق درمان و دیدار با خانواده محروم شده‌ است. سهیلا حجاب، زندانی سیاسی که محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری میکند، علیرغم تاربینی و عدم تعادل در حرکت از حق درمان و …

خبر
#امام_نوید_افکاری شعارنویسی تهران
ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: