تحریم دیکتاتور سوریه بشار اسد وهمسرش

گزارش

خبر بد دیگری برای «دیکتاتورعلی خامنه ای » : لشگر فاطمیون هدف تحریم‌های جدید آمریکا در سوریه قرار گرفت

آمریکا ۳۹ شخص حقیقی و حقوقی سوریه، از جمله بشار اسد و همسرش اسما را تحریم کرده است. وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای که روز چهارشنبه ۲۸ خرداد ماه منتشر شد، گفت که گروه شبه‌نظامی لشکر فاطمیون نیز تحریم می شود.

آمریکا بهمن ۱۳۹۷ نیز اعلام کرده بود که دو گروه شبه نظامی وابسته به ایران که در سوریه فعال هستند را تحریم‌ کرده است. این دو گروه عبارتند از: لشکر «فاطمیون» که متشکل از شبه نظامیان افغانستانی است و تیپ «زینبیون» که از نیروهای پاکستانی تشکیل شده است.

گروه فاطميون چه گروهی است؟

واشنگتن پست قبلا در گزارشی آورده بود که جوانان افغان برای به دست آوردن ماهی چند صد دلار حقوق وارد لشگر فاطمیون (پیشتر تیپ فاطمیون خطاب می‌شد) می شوند.

واشنگتن پست در گزارش خود نوشته بود که در جریان جنگ داخلی سوریه حدود ۸۴۰ نفر از نیروهای لشگر فاطمیون در این کشور کشته شدند.

در واقع فاطمیون یکی از یگان‌های اصلی تحت فرمان نیروی قدس در نبرد برای حمایت از دولت سوریه بود و در جریان همین حضور، این یگان از تیپ به لشکر تبدیل شد.

سابقه حضور نیروهای افغان به دوران جنگ ایران و عراق برمی‌گردد. اسماعيل قاآنی، فرمانده جدید نیروی قدس سپاه، در دوران جنگ ایران و عراق، فرماندهی تیپ ۲۱ امام رضا – که تبدیل به لشگر شد – و فرماندهی لشگر پنج نصر را بر عهده داشت و یکی از زمینه های فعالیت او در نیروی قدس سپاه نیز از همان هنگام فراهم شد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پست مادر شهید آبان #امید_رضایی :پاییز #آبان خون آتش … جنایت از یاد مبر خون را

  . مادر امید رضایی از کشته‌شدگان #آبان۹۸ می‌گوید: «هیچ‌موقع رای نمی‌دهم، حالا بیان مادرها رو هم ببرن بُکشن ما از بچه‌هامون اضافه نیستیم، بیان مادرهارو هم ببرن…» در گواهی فوت جاویدنام امید رضایی، در بخش علت درگذشت او “خشونت به وسیله دیگران” درج شده است! جاویدنام امید رضایی در …

خبر
🔶 گزارش عفو بین الملل از برگزاری جلسه کمیته سوم مجمع عمومی سازمان درباره وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران

🔸 جلسه کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل امروز جلسه‌ای درباره وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران برگزار کرد. در این جلسه، گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، جاوید رحمان، گزارش تازه خود را ارائه داد و کشورهای مختلف درباره نقض حقوق بشر در ایران اعلام …

خبر
جان زندانی سیاسی دراعتصاب غذا خالد پیرزاده در خطر است او می گوید : چو ایران نباشد تن من مباد

جان زندانی سیاسی دراعتصاب غذا خالد پیرزاده در خطر است این زندانی در وضعیت وخیم جسمی می گوید : چو ایران نباشد تن من مباد من اگر اینجا بمیرم با افتخار می میرم من دیگر قید کلیه هایم راهم زدم. آقا میخواهد روی زندگی من قمار کند. با خواسته آزادی …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: