فاطمه محمدی، نوکیش مسیحی که آبان ماه سال گذشته بازداشت و توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و سپس با پایان دوران محکومیت خود از بند نسوان زندان اوین آزاد شده بود، مدعی است مورد آزار کلامی تیم بازجویی زندان اوین از طریق تماس‌هایی که با خانواده‌اش گرفته می‌شود قرار گرفته و به همین دلیل در مقابل زندان اوین دست به اعتصاب و تحصن زده است.

 فاطمه محمدی نوکیش مسیحی مدعی است که از طرف تیم بازجویی زندان اوین طی تماس‌های تلفنی، خود و خانواده‌اش مورد آزار و توهین قرار گرفتند و به همین دلیل در مقابل زندان اوین دست به اعتصاب و تحصن زده است.

این نوکیش مسیحی در خصوص جزئیات علت تحصن خود به گزارشگر هرانا گفت: “پس از آنکه از زندان اوین آزاد شدم از طرف تیم بازجویی زندان اوین با بنده تماس‌هایی گرفته می‌شد و بنده را با حرف‌های رکیکی خطاب قرار دادند؛ اما شب گذشته مورخ ۴ مهر‌ماه از زندان اوین به منزل ما تماس گرفتند و به خانواده‌ام حرف‌هایی زده‌اند و به آنها گفته‌اند بهتر است جلوی این کارهای دخترتان را بگیرید؛ چرا که این مسیری که دخترتان می‌رود به فساد منتهی می‌شود”.

وی افزود: “صبح امروز پنجشنبه پنجم مهر‌ماه نیز مجدداً با منزل ما تماس گرفتند و دوباره صحبت‌هایشان تکرار شد؛ سپس بنده به زندان اوین مراجعه کردم ولی کسی پاسخ‌گو نبود. به همین دلیل بنده در حال حاضر در مقابل زندان اوین دست به اعتصاب و تحصن زده‌ام و تا به این مشکل رسیدگی نشود به تحصن و اعتصاب ادامه خواهم داد”.

لازم به ذکر است که این نوکیش مسیحی طی رنج نامه‌ای که پیش‌تر هرانا منتشر کرده بود، از درد و رنج‌های متحمل شده‌اش در دوران بازجویی گفته بود.

فاطمه محمدی آبان ماه سال گذشته به همراه مجیدرضا سوزنچی کاشانی دیگر نوکیش مسیحی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند. این شهروند مسیحی ۱۹ ساله در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده به اتهام “عضویت در گروه‌های تبشیری، فعالیت مسیحیت و اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ علیه نظام” به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

با توجه به عدم اعتراض خانم محمدی به حکم (تسلیم به رأی) یک چهارم از مدت حبس صادره حسب قانون لازم به کسر بود. با در نظر گرفتن کاهش حکم مورد اشاره، خانم محمدی بیش از یک ماه و نیم بیشتر از حکم صادره تحمل حبس کرده بود.

این شهروند مسیحی پس از ابلاغ حکم در همان روز ۲۴ اردیبهشت‌ماه از زندان آزاد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: