علی انساندوست (خردگرا) زندانی سیاسی سابق، علیرغم گذشت ۶ روز از زمان دستگیری، کماکان در یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه در قم، در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برد.

، علی انساندوست (خردگرا) زندانی سیاسی سابق، در یکی از بازداشتگاه های امنیتی در قم، در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برد.

: “طی چند روز گذشته، علی تماس کوتاهی با خانواده خود برقرار کرد و اعلام داشت که در یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه در قم نگهداری می شود.

روز شنبه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۱، علی انساندوست(خردگرا)، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق، در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی او پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی‌اش بازداشت شد.‌

براساس این گزارش، از لحظه بازداشت علی انساندوست(خردگرا)، وی از حق تماس و هرگونه ارتباط با نزدیکان و خانواده خود و از حقوق اولیه یک‌ متهم محروم است.

علی انساندوست پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و تحمل حبس را داشته است. وی در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه سال ۹۹ به دلیل فعالیت در فضای مجازی و مصاحبه با یکی از رسانه‌های خارج از کشور توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت شد. او در شهریورماه سال ۹۹ با پایان مراحل بازجویی به زندان لنگرود قم منتقل و بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در بند عمومی این زندان نگهداری شد.

آقای انساندوست سپس توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب قم از بابت اتهاماتی از جمله همکاری با دول خارجی و متخاصم، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و تبلیغ علیه نظام به ۸ سال حبس محکوم شد که با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۶ سال آن قابل اجرا بود. این حکم در پی تسلیم به رای، به ۴ سال و نیم زندان کاهش پیدا کرد.وی نهایتا در تاریخ ۵ دی‌ماه ۱۴۰۰، به جهت اینکه باقی مانده دوران محکومیت ۴ سال و ۶ ماهه خود را خارج از زندان و با محدودیت تردد سپری کند، تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان لنگرود قم خارج شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: