تداوم نگهداری علی یونسی و امیرحسین مرادی در ۲۰۹ اوین با قصد گرفتن مصاحبه

خبر

۲۱آذر۹۹، زندانیان سیاسی علی یونسی و امیرحسین مرادی جهت افزایش فشار برای مصاحبه و اعتراف دروغین، همچنان در بند ۲۰۹ اوین تحت فشار شکنجه گران و بازجویان قرار دارند.

با وجود گذشت ۸ ماه از بازداشت این دو دانشجوی نخبه و تشکیل پرونده برای آنان، وزارت اطلاعات جهت گرفتن مصاحبه و ندامت از این دو زندانی سیاسی، آنها را همچنان در سلول های ۲۰۹ اوین نگه داشته است.

هر دو زندانی از زمان بازداشت تا کنون، بارها مورد شکنجه و فشار قرار گرفتند تا مصاحبه تلویزیونی کرده و اعلام ندامت کنند.

پیش از این، در آبان ماه ۹۹، پرونده این دو زندانی سیاسی به شعبه ۲۹ بیدادگاه ضد انقلاب تهران، قاضی علی مظلوم ارجاع داده شد. اما این دو دانشجوی نخبه همچنان در سلول های ۲۰۹ اوین محبوس هستند.

بازجویان به این دو دانشجو اعلام کرده اند: «اگر اعتراف کنید پرونده شما سبک میشود!»

همچنین آیدا یونسی در یک پست توییتری در خصوص اعتراف گیری اجباری در زیر شکنجه از جمله نوشته بود:

«به برادرم علی یونسی گفتند که با اعتراف تلویزیونی اتهامات رو قبول کن تا اعدامت رو بکنیم حبس ابد! بعد از ۵ ماه بازداشت، شکنجه، انفرادی و بازجویی عمومی، سه هفته است که با تهدید و فشار، اصرار بر مصاحبه تلویزیونی دارند».

آیدا یونسی همچنین نوشته است: «بازجویان به علی یونسی و امیرحسین مرادی گفته‌اند که ما تصمیم میگیریم چه حکمی به شما بدهیم. و اگر بخواهیم حکمتان اعدام است. مگر آنکه مصاحبه کنید».

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گزارشی از وضعیت بد پروژه ها!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، نامه ای از سوی کارگران چند پروژه برایمان ارسال شده است که توجه تان را به آن جلب می کنیم: در این چند ماه در مورد وضعیت همه گروهای شغلی پروژه ای صحبت شد به جز نفرات دفتری. پیمانکاران حقوق نفرات دفتری رو افزایش ندادند …

خبر
ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد. در این شماره می خوانید: اطلاعیه های سندیکاهای کارگری ص۱ گزارشات کارگری از واحدهای تولیدی سراسر ص۱۴ زحمتکشان و هزینه ای که باید به دوش بکشند! ص۲۷ تا حق …

خبر
توزیع شیر فاسد بعنوان سهیه روزانه رانندگان، توسط مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

فیلم ارسالی به سندیکا از طرف راننده شرکت واحد

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: