تداوم نگهداری علی یونسی و امیرحسین مرادی در ۲۰۹ اوین با قصد گرفتن مصاحبه

خبر

۲۱آذر۹۹، زندانیان سیاسی علی یونسی و امیرحسین مرادی جهت افزایش فشار برای مصاحبه و اعتراف دروغین، همچنان در بند ۲۰۹ اوین تحت فشار شکنجه گران و بازجویان قرار دارند.

با وجود گذشت ۸ ماه از بازداشت این دو دانشجوی نخبه و تشکیل پرونده برای آنان، وزارت اطلاعات جهت گرفتن مصاحبه و ندامت از این دو زندانی سیاسی، آنها را همچنان در سلول های ۲۰۹ اوین نگه داشته است.

هر دو زندانی از زمان بازداشت تا کنون، بارها مورد شکنجه و فشار قرار گرفتند تا مصاحبه تلویزیونی کرده و اعلام ندامت کنند.

پیش از این، در آبان ماه ۹۹، پرونده این دو زندانی سیاسی به شعبه ۲۹ بیدادگاه ضد انقلاب تهران، قاضی علی مظلوم ارجاع داده شد. اما این دو دانشجوی نخبه همچنان در سلول های ۲۰۹ اوین محبوس هستند.

بازجویان به این دو دانشجو اعلام کرده اند: «اگر اعتراف کنید پرونده شما سبک میشود!»

همچنین آیدا یونسی در یک پست توییتری در خصوص اعتراف گیری اجباری در زیر شکنجه از جمله نوشته بود:

«به برادرم علی یونسی گفتند که با اعتراف تلویزیونی اتهامات رو قبول کن تا اعدامت رو بکنیم حبس ابد! بعد از ۵ ماه بازداشت، شکنجه، انفرادی و بازجویی عمومی، سه هفته است که با تهدید و فشار، اصرار بر مصاحبه تلویزیونی دارند».

آیدا یونسی همچنین نوشته است: «بازجویان به علی یونسی و امیرحسین مرادی گفته‌اند که ما تصمیم میگیریم چه حکمی به شما بدهیم. و اگر بخواهیم حکمتان اعدام است. مگر آنکه مصاحبه کنید».

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴تصویری جدید از شهید جاویدنام #روح_الله_زم که هنگام دفن از پیکر پاکش ثبت شده است!

دقایقی پیش محمد علی زم پدر زنده یاد روح الله در صفحه اینستاگرام خود این عکس را برای اولین بار منتشر کرد. 🔴محمد علی زم پدر زنده یاد #روح_الله_زم با انتشار تصویری جدید از فرزندش که هنگام خاکسپاری به ثبت رسیده در صفحه اینستاگرام یادداشتی را نوشت: به نام آغازگر …

خبر
🔴 شاهزاده رضا پهلوی : باور کنیم که ما باهم و در کنار هم بیشماریم و از سرکوبگران نیرومندتریم

♦️ بزرگترین قدرت ما در همین واژه است: ما ✅ در سراسر کشورمان به خیابان ها بیاییم ✅ یک ملت یک هدف : نابودی جمهوری اسلامی هر قدر که خون‌خوار و مسلح باشند در ما جنمی هست که در آنها نیست دومین پیام شاهزاده رضا پهلوی در یک روز: تن …

خبر
شاهین نجفی خطاب به نیروهای مسلح: در کشتار مردم ایران با نظام جنایتکار اسلامی همدست نشوید

شاهین نجفی در پیامی ویدئویی خطاب به ارتشیان، نظامیان، نیروهای انتظامی و امنیتی ایران: شما فرزندان میهنید و در فرداروز آزادی ایران همچنان باید حافظ این آب و خاک باشید. پس در جنایت علیه مردم ایران شراکت نکنید. در سال ۱۳۵۷ ایران توسط نیروهای اسلامی ربوده و غارت شد. ارتش …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: