در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین، تجمعات اعتراضی در بسیاری از نقاط کشور برگزار شد. در خلال این اعتراضات شمار زیادی از شهروندان در شهرهای مختلف کشور توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. در همین خصوص روز دوشنبه ۲ دی ماه، ۲۲ تن از شهروندانی که پیشتر در جریان این اعتراضات در ارومیه بازداشت شده بودند، طی ابلاغیه ای جهت آخرین دفاع به بیدادسرای عمومی و انقلاب ارومیه احضار شدند.

در این ابلاغیه که توسط بهزاد سارخانلو بازپرس شعبه بی۶ دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه صادر شده است، از زهرا بیات ماکو، محمد نیکخوداش تپه، زهرا حبیبی، سودا محمدی بالانجی، حمید پورنجفی، کیوان نجفی بالدرلو، رامین حیدری قطلو، فاطمه زینالی، پویان بشیرخدایی، مژگان طهماسب زاده، علی حسینی آلمان آباد، رضا درویشی، امیر مشعوف، محمد علیزاده، عرفان اصغر دوست رضایی، عذرا خدادادی آق گنبد، محمدرضا قادر مکری، حسین حبیب وندیان، محمود علیزاده، سجاد صابر کردلر، رسول داماد چونقرالوی یکان، کیوان علیزاده ارومیه خواسته شده که جهت اخذ آخرین دفاع ظرف ۵ روز از زمان ابلاغ این احضاریه خود را به دادسرای عمومی و انقلاب معرفی کنندبی.

اتهام این شهروندان بر اساس ابلاغیه صادر شده، “اخلال در نظم و آسایش عمومی” عنوان شده است.

این شهروندان پیشتر در جریان تجمعات اعتراضی آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین بازداشت شده بودند.

بازداشت شدگان پس از دستگیری به بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی شهر ارومیه منتقل شدند. تعدادی از این افراد مدتی بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان دادرسی آزاد شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: