كارشناسان عمليات نظامي و انتحاري با تجربه ارتش كه تمام عمليات داعش را رسد مي كنند ، تمامي عكس ها و فيلم ها و ويديوهاي انتشار يافته ديروز و امروز را كه مربوط به اتفاق مجلس و قبر خميني بود، بارها بررسي كردند. انها إظهار داشتند، چنين حمله گيج و بدون استراتژي ، با حركت هاي اضافي و بدون ثمر كه مجريان طرح نمي دانند چكار كنند، به زحمت مي تواند كار داعش باشد. ايراني بودن حمله كننده گان و سعي آنها در القاي يك گفتگوي كلاسيك عربي ، خيلي بيشتر كارشناسان را به فكر مي برد. به نظر مي رسد اين ايرانيان كشته شده ، مثل فريب خوردگان و اعدامي هايي كه به سوريه و عراق در شرايط اجبار وتطميع برده ميشوند، باشند. مثل همان بدبخت هایی که انفجار در امام رضا را به عهده گرفتند. ( به عنوان نمونه ،حادثه بمب گذاری حرم مشهد در سال ۱۳۷۳

، اطلاعات به ۵ تا زن روسپی قول داد در صورت همکاری از اعدام به اتهام زنا تبرئه میشن و اونا را مجبور کرد بیان جلو تلویزیون و اعتراف کنن که از مجاهدین پول گرفته بودن تا بمب گذاری کنن ، ولی انها را به اتهام تروریستی اعدامشون کردن .
با توجه به حادثه دیروز میشه  این قضیه را از آن نوع توطئه ها  دید.) اغلب از زندانیانی که زير حكم اعدام قرار دارندبرای انجام این کار ها وعضویت در سپاه زینبیون و فاطمیون و…استفاده می کنند. اين افراد را در مراحل تروریسم  تجاوز كارانه خود در کشورهای منطقه به كشتن مي دهند . یا در پروژه های این چنینی نابود می کنند. در آغاز اخبار مربوط به این تروریسم حکومتی خبر امد که یکی دوتا از این حمله کننده گان زخمی ودستگیر شده اند. اما بعد سپاه اعلام کرد که همه کشته شده اند. تا شاهدی باقی نماند. رضا ملك زنداني سياسي و عضو ارشد سابق وزارت اطلاعات در ياد داشت هاي خود در فیس بوکش ، پرده از انواع ترفند  هاي پيچيده اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در ساختن هياهو هاي بزرگ بًر داشته است.او می نویسد ، هر وقت حكومت به زير فشار مي رود مخصوصا با نارضایتی های گسترده داخلی واعتراضات واعتصابات روبرو می شود از این شیوه ها استفاده م کند. با يك تًو طئه و بحران سازي پر هياهو سعي مي كند فرار به جلًو كرده کرده وصورت مساله را پاک کند، و خودش را از زير بار پرسش ها و اعتراضات مردم نجات دهد. مثل به راه رانداختن جنگ ایران وعراق ، انفجار حزب جمهوری اسلامی ، لتفجار دفتر رجایی رئیس جمهور خودشان ،  به نظر مي رسد تر فند اين بارحكومت در برابر معترضان زود لو رفت ، اكثريت بزرگي از مردم ايران داعشي بودن اين حمله را با مشاورت سران نظام ممكن مي دانند. چرا که داعش یک نیروی دست ساز است که با گرفتن هر پولی حاضر به ایجاد هر عملیاتی وانتشار هر بیانیه ای است. هنوز درگیری ها در مجلس مثلا ادامه داشت که داعش اعلام می کند ما این کار را کرده ایم.خیلی عجولانه! در يادداشت هاي بعدي جزييات انرا مي نويسم. اما اكنون نتيجه اين تروريسم دولتي ساخته و نمايشي به سود کدام جریانات ميتواند باشد؟ بستن فضاي سياسي و اجتماعي كشور، تهمت زني به افراد وسازمانها ، امنيتي كردن فضاي كشور، جلًو گيري بيشتر از تجمعات و راه پيمايي هاي اعتراضي، ترساندن مردم از تجمع جلًوي مجلس. با اعلام اسامي كشته و مجروح شدن معلمان گرامي که جلوي مجلس کشته وزخمی شدند.اين حكومت ترفند بستن فضاي موجود وکشتار زندانیان سیاسی و رهبران شناخته شده وفعالین کارگری ومعلم ها ومدنی هدفش هست. از نتايج زيادي كه نصيب حكومتگران توسط این روش ها می شود. ان است که جلوی مجلس را ومرکز شهر را منطقه امنیتی اعلام کند . ترس از مرگ را در بین معترضین بیاندازدو فرمول یا امنیت یا حقوقتان را در جامعه پیش ببرد. افکار عمومی را اماده پذیرش بستن فضای موجود کند. واگر موفق شود در سکوت گورستانی قتل عام هایی مثل دهه شصت و قتل های زنجیره ای را سازمان دهد. یگانه راه مقابله با این فرینب حکومتی جدید ، ایستادگی بیشتر بر اعتراضات وتسلیم نشدن عکس های کشته شده های قبر خمینیبه خواسته های امنیتی این حکومت است. مطرح کردن روزانه در خواست ازادی زندانیان سیاسی وحفاظت ومحافظت از رهبران میدانی مبارزات صنفی ومدنی و تنها نگذاشتن این عزیزان است. تجربه 39 ساله این حکومت توطئه گر ، خدعه گر احتمال همه این رویداد ها را می دهد. متحد شویم واز همه زندانیان ورهبران وشخصیت های شناخته شده جنبش نوین مدنی ایران حمایت کنیم. اعتراض های مدنی را گسترش وادامه دهیم. فرصت ندهیم که بار دیگر با ابزار دروغ وترس ما را به عقب برانند. فضای توطئه وکودتا به مشام می رسد. با هوشیاری این بازی جدید تروریسم حکومتی را خنثا کنیم.

منصور اسالو سردبیر خبر گر 18 خرداد 1396

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: