بازهم دست تروریسم جمهوری اسلامی در کوردستان عراق ، قربانی گرفت.

صباح رحمانی یکی از اعضای حزب دمکرات کوردستان ایران که دیروز در پی انفجار بمب جاسازی شده بە همراە پدرش به شدت مجروح شده بود، صبح امروز در بیمارستان جان باخت.

صباح رحمانی که عصر پنج‌شنبه دهم اسفندماه ١٣٩٦، طی انفجار بمب جاسازی شده در ماشین پدرش به شدت مجروح شده بود صبح جمعه یازدهم اسفندماه، به علت شدت جراحات وارده، در یکی از بیمارستان‌های اربیل جان باخت.

عصر پنج‌شنبه هنگامی که صباح رحمانی همراه با پدرش، صلاح رحمانی از فرماندهان حزب دمکرات، سوار بر ماشین شخصی خود می‌شوند و بعد از روشن کردن ماشین، بمب جاسازی شده منفجر و هر دوی آن‌ها به شدت مجروح می‌شوند.

بنابر گزارش‌ سایت های حزب دموکرات، در همان ساعات اولیه این اقدام تروریستی، صباح دو پای خود را از دست می‌دهد اما جراحات پدر او به نسبت کمتر بود تا اینکه سرانجام صباح در بامداد روز جمعه بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست می‌دهد.

بە گزارش سایت کوردستان میدیا ،صلاح رحمانی پدر صباح، که او نیز به شدت مجروح شده، از فرماندهان حزب دمکرات کوردستان ایران می‌باشد که طی چند سال اخیر به صورت مکرر از سوی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و نیروهای وزارت اطلاعات ایران تهدید به مرگ شده بود.

گفتنی است کە در چند سال گذشتە چندین بار در مراکز حزب کوملە و دموکرات بمب جا سازی شدە کە سال گذشتە یکی از این بمب ها در مقر حزب دموکرات کوردستان منفجر و منجر بە جان باختن پنج تن از اعضای این حزب شد.

اما آنچە در این سالها مشاهدە شدە این است کە جمهوری اسلامی در اقدامات تروریستی خود علیه احزاب کرد، غیر نظامی‌ها و خانواده‌ها را هم هدف قرار داده است. مسوولان این احزاب می گویند کە «تمام اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی علیە احزاب کوردستانی در شرایطی صورت گرفتە کە مقرها و یا مسیرهای تردد نیروهای این احزاب، محل اسکان و رفت و آمد خانوادەهای آنها و دیگر ساکنین غیرمسلح بودە است. برای نمونه ماشین‌هایی که هدف حملات تروریستی قرار می‌گرفتند حامل کودکان، زنان غیر مسلح و افراد مسن نیز بودەاند.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: