طی ماه اخیر مسئولان زندان در زندان‌های دیزل آباد کرمانشاه و خوی با بهانه های مختلف اقدام به تشدید فشار بر زندانیان کرده اند.

زندان دیزل آباد کرمانشاه
مسئولین زندان دیزل آباد کرمانشاه، طی یک ماه اخیر جهت آزار و اذیت و افزایش فشار بر روی زندانیان سیاسی این زندان، آنان را به بلوک هشت منتقل کردند.
بلوک هشت زندان دیزل آباد کرمانشاه دارای هواخوری دوازده متر می‌باشد و نسبت به بند‌های دیگر این زندان بسیار کوچک و از محدودیت‌های بسیار از جمله تماس تلفن و کنترل مکالمه‌ها و همچنین سطح پایین بهداشت برخوددار است.
لازم به ذکر است که براساس آمار بدست آمده زندان دیزل آباد کرمانشاه بیش از ۶۰۰۰ زندانی را در خود جای داده است. البته این آمار در دوره‌های مختلف بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ در نوسان بوده است.
وضعیت غذا در این زندان بسیار بی کیفیت و فاقد ارزش غذایی است. بسیاری از زندانیان در این زندان دچار سوء تغذیه شده‌اند

بند زنان زندان خوی

بنابر گزارشات، اوایل مهرماه سال جاری، مسئولین زندان به بهانه انجام پاره ای از تعمیرات در بند زنان زندان خوی، زندانیان زن این زندان که آمار آنها ۴۰ نفر ذکر شده است را به سالن ملاقات زندان منتقل کرده اند. از این تاریخ تاکنون، این زندانیان بدون حق داشتن تخت در کف این سالن اسکان داده شده اند و طی این مدت از حق هواخوری نیز محروم بوده اند.
همچنین به دلیل نگهداری زندانیان زن در سالن ملاقات طی یک ماه گذشته، کلیه ملاقات‌های زندانیان مرد و زن این زندان لغو شده است عاملی که اعتراض این زندانیان را در پی داشته است
BakhtiaMohamadi_Fotor.jpg.

.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: