تشنج در دادگاه و مضروب کردن همسر محمد نجفی وکیل دادگستری پیش از جلسه دادگاه

جلسه رسیدگی به یکی دیگر از پرونده‌های محمد نجفی وکیل دادگستری همراه با تشنج و درگیری قبل از برگزاری دادگاه برگزار شد.

، به نقل از سازمان حقوق بشر ایران جلسه رسیدگی به اتهامات محمد نجفی، وکیل دادگستری در زندان مرکزی اراک روز سه‌شنبه ۲۵ دی ماه۹۷ در دادگاه کیفری ۲ شازند اراک برگزار شد. در این جلسه به یکی دیگر از اتهامات آقای نجفی تحت عنوان «تشویش اذهان عمومی از طریق نشر اکاذیب در فضای مجازی با درج نامه به رهبری در صفحه اینستاگرام» رسیدگی شد.

پیش از برگزاری جلسه دادگاه مامور لباس شخصی که بر خلاف ضوابط به هر دو دست محمد نجفی دستبند زده بود،‌ همسر وی را که جلو آمده بود مضروب می‌کند و همین موضوع سبب بروز تشنج در ساختمان دادگاه می‌شود.

پیام درفشان، یکی از وکلای محمد نجفی در این خصوص گفت: «همسر آقای نجفی با دیدن همسرش ناخودآگاه به سمت ایشان رفت که آن فرد با ضربه سنگینی همسر آقای نجفی را به عقب هل داد و این در حالی بود که هم برادران و پسر آقای نجفی و هم برادر و پدر همسر ایشان و تعدادی از اقوام و همسایگان و دوستان خانوادگی این خانواده در ورودی دادگستری برای ملاقات آقای نجفی حضور داشتند و مشاهده این صحنه که تعرض غیر قانونی و برخلاف ضوابط به ناموس مردم است و خصوصآ اینکه با خشونت نیز انجام شده بود موجب اعتراض تجمع کنندگان گردید.

محمد نجفی، فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری است که ۲۵ دی ماه ۱۳۹۶ به‌دست نیروهای امنیتی در مقابل منزل شخصی‌اش بازداشت شد. آقای نجفی پیش از بازداشت مسئله مرگ مشکوک یکی از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در کلانتری ۱۲ رضوی شهر اراک، به نام وحید حیدری را پیگیری می‌کرد. وی پس از گذشت ۹۲ روز، با قید وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شد.

هم اکنون آقای  محمد نجفی در زندان اراک در حال تحمل زندان هستند. محمد نجفی در روز یکشنبه ۶ آبان‌ماه ۱۳۹۷ جهت اجرای حکم ۳ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق بازداشت و به زندان اراک منتقل شد. در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۷ نیز جلسه رسیدگی به اتهامات محمد نجفی، در پرونده‌ای جدید در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شازند برگزار شد.
آقای نجفی از جمله افراد پیگیر نحوه‌ی جان باختن یکی از معترضان در وقایع دی‌ماه ۹۶ بود. وی پس از افشاگری در خصوص فوت وحید حیدری یکی از معترضان خیابانی دی‌ماه که در اراک بازداشت و در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ اراک درگذشت، بازداشت شده بود.
وحید حیدری یکی از معترضان تظاهرات سراسری دی‌ ماه ۹۶ در اراک است که پس از بازداشت، در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ اراک زیر شکنجه جان خود را از دست داد. مسئولان قضایی اعلام کرده بودند که وی مواد فروش بوده و بر اثر خودکشی فوت کرده است. اما بر اساس افشاگری‌های این فعالان مدنی مشخص شد که وی در بازداشتگاه اراک کشته شده و مواد فروش نبوده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: