تشنج در زندان شیبان اهواز و قطع تماس و انتقال زندانیان سیاسی به انفرادی

 

عوامل و کارگزاران زندان شیبان اهواز، زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده را تحت فشار قرار داده و آنها را از تماس با خانواده منع کرده اند.   به دنبال اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم، باند شکنجه گر این زندان، شامل ذوالفقاری، خلیلی، افشین آزاده، سید حمید موسوی، نادر صخراوی، زارع و… با ضرب و شتم و آزار زندانیان آنها را شکنجه می کنند.

عوامل زندان شیبان اهواز نه تنها به خواسته زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده توجهی نکرده، بلکه فشار بر زندانیان سیاسی را با بکارگیری باند شکنجه گر بالا برده و آنها را از تماس با خانواده منع کرده اند.

در پی این فشارها که در روز ۱۲ اسفند ماه ۹۷، با یورش گارد زندان و به دستور مستقیم رئیس زندان سخاوت و رئیس و معاون حفاظت اطلاعات زندان غلام نژاد و زارع به اوج رسید، نیروهای گارد، زندانیان سیاسی را به داخل حیاط برده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. شدت ضربات به حدی بود که سه تن از زندانیان سیاسی به نامهای عبدالرزاق عبیداوی، امیر معاوی، شبیب سواری بر اثر شدت جراحات به بیمارستان خارج از زندان اعزام شدند.
شمار دیگری از زندانیان سیاسی از جمله یونس طاعی، ایلام سواری، سید مالک داورشناس، مهدی حلفی(خان ور) پس از شکنجه در برابر چشمان دیگر زندانیان به سلول انفرادی منتقل شدند. سه زندانی منتقل شده به بیمارستان نیز پس از بازگشت به زندان، به سلول انفرادی فرستاده شدند.

این باند شکنجه گر که پیش از این در زندان کارون اهواز به شکنجه و اذیت و آزار زندانیان مشغول بودند، اکنون در حال شکنجه و محدود کردن بیشتر زندانیان زندان شیبان هستند.

به گفته یک منبع مطلع هم اکنون فضای این زندان متشنج است و احتمال درگیری مجدد و اعتصاب همگانی وجود دارد.

فشار رو به افزایش در این زندان و شکنجه زندانیان سیاسی را محکوم کرده از مجامع بین المللی خواهان رسیدگی به این شرایط است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: