بدنبال قتل بکتاش آبتین و اعتراضاتی که در زندان اوین علیه این قتل از سوی زندانیان سیاسی صورت گرفت، صبح روز سه شنبه ۱۹ بهمن ماه مجتبی نایری و پیمان پورداود به همراه سه زندانی سیاسی دیگر به شعبه هفت بازپرسی دادسرای اوین احضار و با دستبند و لباس زندان به این شعبه منتقل و مورد بازپرسی قرار گرفتند.

در این بازپرسی که بدون اطلاع قبلی این ۵ زندانی سیاسی و وکلای آنان صورت گرفت، بازپرس شعبه با تفهیم دو اتهام اخلال در نظم زندان و تبلیغ علیه نظام از آنان خواست آخرین دفاعیات خود را بنویسند.

اتهام اخلال در نظم زندان و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی در حالی به مجتبی نایری و پیمان پور داود به همراه سه زندانی سیاسی دیگر تفهیم شده است که این زندانیان و هم بندیهایشان پیش از قتل بکتاش آبتین بارها خواهان رسیدگی پزشکی موثر و اعزام او به بیمارستان‌های خارج زندان شده بودند اما مسئولین زندان بدون توجه به وضعیت بکتاش و خواست هم بندی هایش، با تعلل در درمان او، عملا باعث قتلش شدند و اینک این زندانیان سیاسی اوین هستند که بدلیل تلاش برای جلوگیری از مرگ انسانی عزیز و بزرگ و همچنین اعتراض به قتل او، می باید مورد محاکمه قرار گیرند.

این وارونگی در بازخواست، محاکمه و اعلام جرم علیه قاتلین و معترضین به قتل، و جابجایی متهمان واقعی با کسانی که خواهان اجرای عدالت هستند، واقعیتی تلخ و از بنیانهای نظم حاکم بر کشور است که اینک در معرض اعتراضات توفنده مردمی قرار دارد.

دور نیست روزهایی که آمرین و عاملین و مسببان قتل زندانیان سیاسی و آزار و اذیت و شکنجه آنان در دادگاهی با حضور هیات منصفه ای هشتاد میلیون نفری مورد محاکمه قرار گیرند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: