تصمیم به اخراج پناهندگان ایرانی شرکت کننده در تجمع اعتراضی به خروج ترکیه از قرارداد منع خشونت علیه زنان (قرارداد استانبول )

🔷 چهار فعال مدنی ایرانی با نام‌های «زینب صحافی، اسماعیل‌ فتاحی، لیلی فرجی و محمد پوراکبر» که به جرم شرکت در تجمع اعتراضی نسبت به خارج شدن ترکیه از معاهده منع خشونت علیه ⁧زنان [قرارداد استانبول] بازداشت شده بودند، با تصمیم سازمان مهاجرت دنیزلی از خاک ترکیه اخراج خواهند شد. این تصمیم به اتهام شرکت در تجمع غیر‌قانونی و برهم زدن نظم عمومی توسط افراد نام‌برده گرفته شده است.

🔻 وکیل بازداشت شده‌گان، «بوسه بِرگامالی» ضمن تائید خبر بازداشت و تصمیم اخراج این افراد از سوی اداره مهاجرت دنیزلی اظهار داشته که برای لغو تصمیم اخراج این افراد، لازم است که ظرف کمتر از ۷ روز آینده، یک دادخواست تهیه و به دادگاه ارسال شود تا بتوان موقتاً از اخراج این افراد جلوگیری به عمل آورد.

🔸 لازم بذکر است که با استناد به اصل ۳۴ قانون اساسی جمهوری ترکیه، حق برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز، پیش‌بینی و تضمین شده؛ بنابراین تمامی ساکنین ترکیه از این حق برخوردار هستند و هیچ بند و ماده‌ای در قانون اساسی ترکیه به چشم نمی‌خورد که برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز را خلاف قانون جاری تلقی کند. بنابراین اینگونه به نظر می‌رسد که در این مورد، نیروهای امنیتی ترکیه فراتر از حدِ اختیارات خود عمل کرده‌اند.

▪️چهار فعال مدنی ایرانی با نام‌های «زینب صحافی، اسماعیل‌ فتاحی، لیلی فرجی و محمد پوراکبر» روز دوشنبه ۵ آپریل ۲۰۲۱ به اتهام شرکت در تجمع غیرمجاز ۲۰ مارچ، در اعتراض به خروج ترکیه از معاهده منع خشونت علیه ⁧زنان موسوم به [قرارداد استانبول] از سوی مقامان امنیتی ترکیه بازداشت شده بودند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: