تصويري ترسناك از تونل سوم کوهرنگ هفتمین جنایت انتقال آب 

گزارش

تونل سوم کوهرنگ به عنوان هفتمین انتقال آب سرشاخه‌های کارون به زودی به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سالها شاهدیم که با وجود از دست دادن منابع آب فراوان با آب گران انتقالی اقدام به گسترش کارخانه‌های آب‌بر در مناطق کویری می‌کنند.

متاسفانه سالهاست که به جای مدیریت صحیح آب و اصلاح الگوی مصرف آب شاهد انتقال آب‌هایی هستیم که نه تنها باعث کاهش مصرف آب بلکه باعث تشویق به اسراف و هدر رفت آب و اقدامات غیر اقتصادی شده‌اند.
“مسعود میر محمد صادقی” مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: از زمستان امسال تونل سوم کوهرنگ(بیرگان) آبگیری شده است اما به دلیل آماده نبودن سد، تنها در حد یک ایستگاه پمپاژ حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون آب در سال منتقل می‌کند.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تاکید بر اینکه تونل سوم کوهرنگ تاکنون ۹۷ درصد پیشرفت کاری داشته است، افزود: این تونل امسال به شرط تامین اعتبارات به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته میرمحمدصادقی، سال گذشته ١٠٠ درصد اعتبارات به پروژه کوهرنگ سوم(بیرگان) تخصیص داده شد.
تونل سوم کوهرنگ (بیرگان) در واقع هفتمین انتقال آب سرشاخه‌های کارون است و بارها معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست گفته است که این تونل فاقد مجوز زیست محیطی و مجوزهای دیگر است اما ما شاهد فعالیت جدی و تمام عیار طرح‌های انتقال آب سرشاخه‌های کارون هستیم و به راستی نمی دانیم که چرا فعالیت تونل سوم کوهرنگ به طور کامل و دائم لغو نمی شود.
حفر تونل 24 کیلومتری کوهرنگ سوم در منطقه بیرگان باعث خشک شدن بسیاری از چشمه‌های پرآب و سرچشمه‌های دائمی تامین کننده آب کارون شده است بطوری که حجم آب انتقالی تونل سوم کوهرنگ در مطالعات اولیه 225 تا 300 میلیون متر مکعب آب سالیانه بوده است اما پس از حفر تونل سوم کوهرنگ که 24 کیلومتر است؛ چشمه‌های سرشاخه کارون قطع و نابود شدند و حتی آبی که قصد انتقال داشتند به زاینده‌‌رود را هم سازمان آب منطقه‌ای اصفهان نابود کرد و حالا از حدود 150 میلیون متر مکعب انتقال آب سخن می‌گویند.
تا کنون 6 طرح انتقال آب سرشاخه‌های کارون با ظرفیت سالانه بیش از یک میلیارد متر مکعب انتقال داده شده است
تا کنون شش طرح انتقال آب سرشاخه های کارون با ظرفیت سالانه بیش از یک میلیارد متر مکعب در شرایطی که کارون نیمه جان در حال نابودی است به طور کامل و بصورت سالیانه انتقال داده می‌شود.
آب سرشاخه‌های کارون برای طرح‌های غیر اقتصادی و غیر منطقی صنایع آب بر کویر و کشاورزی زیان آور با آب گران انتقالی به 21078540_360905497672920_6995985412881369701_n.jpgسرزمین های غیر مسیر کارون منتقل شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
از میان ۸۶ مدال‌دار المپیادی، ۸۲ تا ۸۳ نفر مهاجرت کرده اند. اون دو نفر باقیمانده هم ۶۵۰روز درانفرادی و زیر شکنجه هستند

🔺صدایشان باشیم ۶۵۰ روز بازداشت موقت ❗️ ۶۵۰روز انفرادی ❗️ ۶۵۰روز شکنجه ❗️ سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰، دومین جلسه دادگاه علی یونسی و امیرحسین مرادی دو دانشجوی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین، بعد از بیش از ۶۵۰ روز «بازداشت موقت» در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب برگزار شد. 📌کارزار …

خبر
پاسخ فرزانه انصاری فر خواهر زنده یاد فرزاد انصاری فر از جان بخشان آبان ٩٨ به معصومه ابتکار

اگر آمریکا دشمنه پس بچه های شما آنجا چه می کنند؟! لعنت بر شما، شرم بر شما، نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم….  

خبر
ناهید شیرپیشه، مادر جاویدنام پویا بختیاری، از معصومه ابتکار می‌پرسد که الان بچه تو در آمریکا چه کار می‌کنه؟ آیا می‌تونی در چشمان من نگاه کنی؟

پیام ویدئویی مادر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸، خطاب به معصومه ابتکار و دیگر سران حکومت جمهوری اسلامی “آیا برای بقای خودتون لازمه که بچه‌های ما رو ببرید زیر خاک؟! شرم بر شما، مرگ بر شما” ین روزها خانواده‌های جان‌بخشان  آبان ۹۸، دو رویی معصومه ابتکار را به …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: