تصویری ترسناک از تونل سوم کوهرنگ هفتمین جنایت انتقال آب 

گزارش

تونل سوم کوهرنگ به عنوان هفتمین انتقال آب سرشاخه‌های کارون به زودی به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سالها شاهدیم که با وجود از دست دادن منابع آب فراوان با آب گران انتقالی اقدام به گسترش کارخانه‌های آب‌بر در مناطق کویری می‌کنند.

متاسفانه سالهاست که به جای مدیریت صحیح آب و اصلاح الگوی مصرف آب شاهد انتقال آب‌هایی هستیم که نه تنها باعث کاهش مصرف آب بلکه باعث تشویق به اسراف و هدر رفت آب و اقدامات غیر اقتصادی شده‌اند.
“مسعود میر محمد صادقی” مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: از زمستان امسال تونل سوم کوهرنگ(بیرگان) آبگیری شده است اما به دلیل آماده نبودن سد، تنها در حد یک ایستگاه پمپاژ حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون آب در سال منتقل می‌کند.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تاکید بر اینکه تونل سوم کوهرنگ تاکنون ۹۷ درصد پیشرفت کاری داشته است، افزود: این تونل امسال به شرط تامین اعتبارات به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته میرمحمدصادقی، سال گذشته ١٠٠ درصد اعتبارات به پروژه کوهرنگ سوم(بیرگان) تخصیص داده شد.
تونل سوم کوهرنگ (بیرگان) در واقع هفتمین انتقال آب سرشاخه‌های کارون است و بارها معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست گفته است که این تونل فاقد مجوز زیست محیطی و مجوزهای دیگر است اما ما شاهد فعالیت جدی و تمام عیار طرح‌های انتقال آب سرشاخه‌های کارون هستیم و به راستی نمی دانیم که چرا فعالیت تونل سوم کوهرنگ به طور کامل و دائم لغو نمی شود.
حفر تونل ۲۴ کیلومتری کوهرنگ سوم در منطقه بیرگان باعث خشک شدن بسیاری از چشمه‌های پرآب و سرچشمه‌های دائمی تامین کننده آب کارون شده است بطوری که حجم آب انتقالی تونل سوم کوهرنگ در مطالعات اولیه ۲۲۵ تا ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب سالیانه بوده است اما پس از حفر تونل سوم کوهرنگ که ۲۴ کیلومتر است؛ چشمه‌های سرشاخه کارون قطع و نابود شدند و حتی آبی که قصد انتقال داشتند به زاینده‌‌رود را هم سازمان آب منطقه‌ای اصفهان نابود کرد و حالا از حدود ۱۵۰ میلیون متر مکعب انتقال آب سخن می‌گویند.
تا کنون ۶ طرح انتقال آب سرشاخه‌های کارون با ظرفیت سالانه بیش از یک میلیارد متر مکعب انتقال داده شده است
تا کنون شش طرح انتقال آب سرشاخه های کارون با ظرفیت سالانه بیش از یک میلیارد متر مکعب در شرایطی که کارون نیمه جان در حال نابودی است به طور کامل و بصورت سالیانه انتقال داده می‌شود.
آب سرشاخه‌های کارون برای طرح‌های غیر اقتصادی و غیر منطقی صنایع آب بر کویر و کشاورزی زیان آور با آب گران انتقالی به 21078540_360905497672920_6995985412881369701_n.jpgسرزمین های غیر مسیر کارون منتقل شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 ممانعت از اعزام رضا خندان مهابادی به بیمارستان

مسئولین و عوامل زندان اوین از اعزام رضا خندان مهابادی، عضو کانون نویسندگان ایران به بیمارستان ممانعت بعمل می آورند. این زندانی سیاسی که در زندان اوین محبوس است از بیماری‌هایی همچون آرتروز گردن، فشار خون و مشکلات ریوی رنج می برد و نیاز به درمان و رسیدگی های پزشکی …

خبر
حتا نمایندگان حکومتی هم اقرار به نابودی زندگی کارگران می کنند.

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران: ۹۵ درصد جامعه کارگری کشور زیر خط فقر زندگی می کنند علی محمد عزیزی، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به اینکه ۹۵درصد جامعه کارگری کشور بدون امنیت شغلی و زیر خط فقر زندگی می کنند گفت: قانون کار بسیار کهنه و قدیمی است. …

خبر
🔴 گلایه جمعی از پرسنل پاکبان مترو تهران به دلیل پرداخت نشدن حق الزحمه

🔴 گلایه جمعی از پرسنل پاکبان مترو تهران به دلیل پرداخت نشدن حق الزحمه عیدی سنوات سال ۹۸ ۱۵روز حقوق اسفند ۹۸ ۲ماه حقوق برج ۸و۹ سال جاری تمام زحمت نظافت ایستگاه هاوتمام کارهای سخت برای ما بچه های خدمات ولی برای حقوق دادن هیچ کس به فکر ما نیست …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: