تظاهرات مردم مشهد در اعتراض به گرانی

مردم در مشهد در اعتراض به گرانی دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات که زیر عنوان «نه به گرانی» برگزار شد، با دخالت نیروهای انتظامی و امنیتی به خشونت گرایید و عده ای بازداشت شد.

تظاهرات «نه به گرانی» در میدان شهدای مشهد آغاز شد. گفته می شود بین چند صد تا چند هزار نفر در این تظاهرات شرکت داشتند و در آن شعارهایی علیه حکومت داده شده است. «مرگ بر دیکتاتور» از جمله شعارهای این تظاهرات بوده است. فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی از گردهمایی اعتراضی مشهد منتشر شده، نمایانگر درگیری مأموران انتظامی و نیروهای ضد شورش با تظاهرکنندگان است.

بنابه گزارش ها، نیروهای ضد شورش تلاش کردند با پرتاب گاز اشک‌آور و با ماشین‌های آب‌پاش معترضان را متفرق کنند. عده‌ای از معترضان که عمدتاً از جوانان مشهدی بودند، با پرتاب سنگ در صدد مقابله با نیروی انتظامی و نیروهای ضد شورش برآمدند.
برخی شعارهای تجمع پنجشنبه در مشهد عبارت بوده است: «اسلام رو پله کردین، ملت رو ذله کردین»، «مرگ بر روحانی»، «مرگ بر دیکتاتور»، «پلیس برو دزد رو بگیر»، «ملت ما بیدار است، از دزدی بیزار است»، «نترسید، نترسید ما همه با هم هستیم!»

تجمع‌های مشابهی در شهرهای کاشمر و نیشابور نیز برگزار شده است.
تجمع‌کنندگان در نیشابور ضمن اعتراض به گرانی و بیکاری شعار می‌دادند: «ای جوان ایرانی بلند شو بلند شو»،‌ «دزد غارت می کند، ‌دولت حمایت می‌کند» و «سوریه رو رها کن،‌ فکری به حال ما کن».

فرماندار مشهد در واکنش به تجمع «نه به گرانی»، مدعی شد: این تجمع غیرقانونی بود با این وجود نیروی انتظامی با تجمع‌کنندگان بسیار با مدارا برخورد کرد!
محمدرحیم نوروزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به تجمع «نه به گرانی» که امروز در میدان شهدا مشهد برگزار شد، اظهار کرد: همانگونه که پیش از این هم اعلام شده بود این تجمع غیرقانونی و مجوزی برای برگزاری آن صادر نشده بود با این حال تعدادی از افراد در میدان شهدا تجمع کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تعدادی که قصد تعرض به اموال عمومی و تخریب آن‌ها را داشتند توسط مأموران نیروی انتظامی بازداشت شدند.
فرماندار مشهد افزود: این تجمع کنترل شد و اتفاق خاصی در آن رخ نداد و در حال حاضر تجمع پایان یافته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.