بدون اجازه خانواده و  روی سنگ قبر نوشته اند بنیاد شهید و ایثارگران!
رضا سلمان‌زاده پدر جاوید نام مهدی سلمان‌زاده از جانباختگان آبان ۹۸ با انتشار ویدئویی از سنگ مزار #محسن_محمدپور نوجوان کارگری که در قیام آبان ۹۸ در خرمشهر جان خود را از دست داد، این خبر را اعلام کرد.

وی می‌گوید: ۱۰ روز قبل “بنیاد شهید” بدون اطلاع خانواده محمد‌پور، سنگ قبر را تغییر داده و کلمه “شهید” را بر روی سنگ درج کرده است.

این پدر دادخواه عنوان کرد: محسن در چند کیلومتری نوار مرزی در بیابان‌های شلمچه دفن شده، مکانی که هنوز هم میدان مین جان مردم را می‌گیرد.

آقای سلمان‌زاده درباره تلاش‌های خود برای تهیه سنگ قبر تصریح کرد: محسن تا روزی که من سفارش ساخت سنگ قبر دادم، سنگ قبر نداشت ولی متأسفانه با اشتباه و اعتماد من به چند نفر سیاسی‌ نما که درخواست کمک برای خانواده محسن کرده بودم، این مسئله به اطلاعات گزارش شده بود و چون به صورت قانونی نمی‌توانستند مانع کار من شوند به طور دستپاچه برای محسن عزیز و غریب‌مان سنگ ساخته و بنا گذاشتند تا ما را در عمل انجام شده قرار دهند.

وی افزود: پدر محسن به همراه برادر شانزده ساله او که به کارگری مشغول است، پول جمع می‌کردند تا سنگ مزار محسن را بسازند ولی متاسفانه آنها هم ناامید شدند و چون بیش از حد تحت فشار امنیتی هستند، بی‌پشتوانه، بی‌پناه و بدون هیچ فریادرسی سکوت کرده‌اند.

چشم‌هایش، نوجوانی‌اش، گردوخاک کارگری گره خورده با لبخند معصومانه‌اش، سر باتوم خورده‌اش، جسد سیاه پوش افتاده‌اش بروی زمین.
اون لباسی که محسن در آن غرق در خون افتاده بود را چندین بار دیده‌ایم؛ یه لباس مشکیه با عکس حرم ابوالفضل، او این تیشرت را از یک هیئت گرفته بود، با همون کار می‌کرده، با همون فوتبال می‌دیده و بازی می‌کرده، و با همون کشته شده…
اما هنوز هیچکس به دادخواهی‌اش نرفته است!
هنوز مادری نگفته: «پسرم را اینجا کشتند»
خانواده مذهبی خیلی فقیری داره که ترس تمام زندگیشون رو گرفته! و این عذاب‌آور است!

محسن یکی از درخشان‌ترین نمادهای #آبان_خونین ۹۸ است. محسن عزیز و شجاع نامت تا ابد در تاریخ ایران خواهد درخشید.

محسن محمدپور سال ۱۳۸۱در خانواده ای بسیار فقیر  در خرمشهر به دنیا آمد. او دانش آموز بودو هر روز پس از پایان مدرسه برای کمک به خانواده به کارگری ساختمان و بنایی مشغول بود
بعضی وقتها هم میرفت زباله های بازیافتی را جمع میکرد و میفروخت
به گفته یکی از دوستانش در جریان اعتراضات مأموران با باطوم حمله کردند و محسن را هم به شدت زدند و محسن روی زمین افتاد و باز هم به جانش افتادند و رهایش نکردند.شدت ضربات شوکرو باتوم به جمجمه اش به حدی بود که محسن به کما رفت و پس از ۴ روز جاودانه شد  .

محسن محمدپور همچون دیگر جان های شیفته آبان برای فردایی بهتر به خیابان آمده بود
فردایی که کودکان کار درکلاسِ درس بنشینندورنگین کمان رویاهایشان آرزوهای یخ زده را گرما بخشد
فردایی که بی شک با سرنگونی حاکمیت محقق خواهد شد.

 

تویی که دستور قتل#محسن_محمدپور را در #آبان۹۸ صادر کردی، و تویی که به محسن و محسن‌هایمان شلیک کردی، بین ما و شما دریایی از خون است.

 

#آبان_خونین
#آبان_ادامه_دارد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: