یکی از شعب بیدادگاه کیفری شهرستان مهاباد با صدور قرار وثیقه به مبلغ ۳ میلیارد تومان با آزادی موقت سعدا خدیرزاده موافقت کرد. بازجویان اداره اطلاعات ارومیه، بدون توجه به وضعیت جسمانی و بارداری او را تحت شدیدترین فشارهای روحی و روانی به قصد گرفتن اعتراف نگه داشتند.

طی روزهای اخیر، سعدا خدیرزاده، اهل پیرانشهر و محبوس در زندان مرکزی ارومیه با توجه به صدور وثیقه ای به مبلغ ۳ میلیارد تومان و ناتوانی خانواده او در تامین وثیقه مذکور در بازداشت بطور بلاتکلیف محبوس شده است.‌

”شعبه ۳ بیدادگاه کیفری یک شهرستان مهاباد، وثیقه ای به مبلغ ۳ میلیارد تومان برای آزادی موقت سعدا خدیرزاده را صادر کرده و خانواده او قادر به تامین مبلغ وثیقه مذکور نیستند.”

سعدا خدیرزاده متعاقب سزارین بدون بهبودی به همراه نوزادش به زندان بازگردانده شد

#سعدا_خدیرزاده زندانی سیاسی که روز دوشنبه سی خرداد ۱۴۰۱ پس از هشت ماه حبس در زندان مرکزی ارومیه، تنها چند ساعت قبل از سزارین به بیمارستان منتقل شده بود، عصر همان روز و بدون تکمیل دوره درمانی به بند زنان زندان مرکزی ارومیه برگردانده شده و در وضعیت بسیار نامناسبی نگهداری می‌شود.

چندی پیش سعدا در یک فابل صوتی گفت: “من را به عنوان یک گروگان در زندان نگه‌داشته‌اند برای اعتراف اجباری مرا تهدید کرده اند”.

سعدا خدیرزاده سی و دو ساله و اهل پیرانشهر روز پنج‌شنبه بیست و دو مهر ۱۴۰۰ توسط نیروهای اداره اطلاعات پیرانشهر بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد. وی پس از بیست و پنج روز و اتمام بازجویی‌ها به بن زنان زندان مرکزی ارومیه منتقل و از آن زمان تاکنون بلاتکلیف در بند زنان زندان مرکزی ارومیه و بدون دسترسی به برخورداری از خدمات پزشکی زنان در حین دوران بارداری و فارغ شدن نگهداری می‌شود.
#زندانی_سیاسی_آزاد_باید_گردد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: