تفهیم اتهام به زندانیان سیاسی محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا و امتناع مجید اسدی از شرکت در بیدادگاه

خبر

روز سه شنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹، جلسه دوم بیدادگاه  اتهامات مجید اسدی، پیام شکیبا و محمد بنازاده امیرخیزی، توسط شعبه ۲۹ بیدادگاه  ضدانقلاب تهران قاضی علی مظلوم برگزار شد.
مجید اسدی، پیام شکیبا و محمد بنازاده امیرخیزی، سه زندانی سیاسی محبوس در زندانهای رجائی شهر کرج و اوین، در دومین جلسه دادرسی از بابت اتهام « اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور » و « فعالیت تبلیغی علیه نظام »توسط شعبه ۲۹  محاکمه و دفاعیات محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا که از زندان رجائی شهر به این جلسه دادرسی منتقل شده بودند اخذ شد اما مجید اسدی، دیگر زندانی سیاسی از حضور در جلسه دادرسی امتناع کرد.

این زندانیان سیاسی در اولین جلسه دادرسی که در مهر ماه سال جاری برگزار شده بود حاضر نشدند و فقط وکلای آنها دفاعیات خود از بابت اتهامات مطروحه بر علیه موکلین آنها به بیدادگاه ارائه کرده بودند.
به نقل از یک منبع مطلع در خصوص مجید اسدی گفت: “این زندانی سیاسی به علت اعتراضی که از اول به روند این پرونده سازی داشت ضمن به رسمیت نشناختن این جلسات دادرسی از حضور در جلسه دادرسی امتناع کرد. پیش از این در اولین جلسه دادرسی مجید اسدی به علت اجبار ماموران اعزام مبنی بر انتقال این زندانی سیاسی و ۲ هم پرونده ای وی با دستبند، پابند و پوشیدن لباس زندان لغو شده بود.
در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۳۹۹، مجید اسدی، پیام شکیبا و محمد بنازاده امیرخیزی، پس از انتقال به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای زندان اوین مورد تفهیم اتهام و بازپرسی قرار گرفتند. این انتقال در حالی بود که قرار بود این افراد در طی همان هفته با بخشنامه ابلاغی قوه قضاییه با گذراندن ۳ سال و ۶ ماه از از مجموع دوران حبس تعزیری شان مبایست آزاد می شدند. در جریان برگزاری جلسه بازپرسی در شعبه بازپرسی دادسرای زندان اوین هر ۳ نفر این زندانیان سیاسی پس از تفهیم اتهامات با صدور قرارهای وثیقه ای به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به بند عمومی زندان اوین بازگردانده شدند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در محکومیت کشتار اخیر سوختبران سراوان

به نام خداوند جان و خرد #بلوچستان این روزها سوگناک تر از همیشه روزگار می گذراند. مردمی فراموش شده و به حساب نامده از سوی حاکمان که در منتهای فقر و تنگدستی و بیکاری روزگار پر از رنج و شکنج را طی می کنند. #درمیان بهت و ناباوری،تصویری دردناک تر …

خبر
پیام مادران چشم براه : می روم پیش صبا تا سوگند‌های بیرون از زندان لبخند و آرامش‌شان ابدی شود

✍️: شاپرک شجری‌زاده، عضو کارگروه زنان و برابری جنسیتی 🔸راحله احمدی، فعال مدنی و مادر صبا کرد افشاری، بهمن‌ماه سال گذشته، پیش از انتقال به زندان اوین برای سپری کردن دوران محکومیت خود گفته بود: «می‌روم زندان اوین پیش دخترم صبا و دخترم سوگند را در زندان بزرگ‌تری تنها می‌گذارم» …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: