تفهیم اتهام به زندانیان سیاسی محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا و امتناع مجید اسدی از شرکت در بیدادگاه

خبر

روز سه شنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹، جلسه دوم بیدادگاه  اتهامات مجید اسدی، پیام شکیبا و محمد بنازاده امیرخیزی، توسط شعبه ۲۹ بیدادگاه  ضدانقلاب تهران قاضی علی مظلوم برگزار شد.
مجید اسدی، پیام شکیبا و محمد بنازاده امیرخیزی، سه زندانی سیاسی محبوس در زندانهای رجائی شهر کرج و اوین، در دومین جلسه دادرسی از بابت اتهام « اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور » و « فعالیت تبلیغی علیه نظام »توسط شعبه ۲۹  محاکمه و دفاعیات محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا که از زندان رجائی شهر به این جلسه دادرسی منتقل شده بودند اخذ شد اما مجید اسدی، دیگر زندانی سیاسی از حضور در جلسه دادرسی امتناع کرد.

این زندانیان سیاسی در اولین جلسه دادرسی که در مهر ماه سال جاری برگزار شده بود حاضر نشدند و فقط وکلای آنها دفاعیات خود از بابت اتهامات مطروحه بر علیه موکلین آنها به بیدادگاه ارائه کرده بودند.
به نقل از یک منبع مطلع در خصوص مجید اسدی گفت: “این زندانی سیاسی به علت اعتراضی که از اول به روند این پرونده سازی داشت ضمن به رسمیت نشناختن این جلسات دادرسی از حضور در جلسه دادرسی امتناع کرد. پیش از این در اولین جلسه دادرسی مجید اسدی به علت اجبار ماموران اعزام مبنی بر انتقال این زندانی سیاسی و ۲ هم پرونده ای وی با دستبند، پابند و پوشیدن لباس زندان لغو شده بود.
در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۳۹۹، مجید اسدی، پیام شکیبا و محمد بنازاده امیرخیزی، پس از انتقال به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای زندان اوین مورد تفهیم اتهام و بازپرسی قرار گرفتند. این انتقال در حالی بود که قرار بود این افراد در طی همان هفته با بخشنامه ابلاغی قوه قضاییه با گذراندن ۳ سال و ۶ ماه از از مجموع دوران حبس تعزیری شان مبایست آزاد می شدند. در جریان برگزاری جلسه بازپرسی در شعبه بازپرسی دادسرای زندان اوین هر ۳ نفر این زندانیان سیاسی پس از تفهیم اتهامات با صدور قرارهای وثیقه ای به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به بند عمومی زندان اوین بازگردانده شدند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
۶ مارس برابر با ۱۵ اسفند ماه ۹۹/ تظاهراتى جلوى سفارت ایران در کپنهاک به حمایت از اعتراضات بلوچستان و کشتار سوختبران

روز شنبه ۶ مارس برابر با ۱۵ اسفند ماه ۹۹/ تظاهراتى جلوى سفارت ایران در کپنهاک به حمایت از اعتراضات بلوچستان و کشتار سوختبران انجام گرفت ، در این تظاهرات جمعى از فعالان بلوچ و غیر بلوچ شرکت داشتنند.

خبر
🔴 مزد کارگران در سال ۱۴۰۰ نباید از دوازده‌ و‌‌‌ نیم میلیون تومان کمتر باشد

در هفته‌های تعیین #مزد بسر می‌بریم. لازم است کارگران بصور موثری نسبت به تعیین #مزد حساسیت داشته باشند و در تجمعات که در اعتراض به مزد ناجیز برای کارگران برگزار می‌شود مشارکت کنند. جهت آگاهی کارگران از مبارزاتی که در گذشته برای بهبود #مزد و ساعت کار و … صورت …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: