تنش در منطقه کرکوک وحضور پاسدار سلیمانی واکنش تند گروههای مسلح چپ گرای کرد را درپی داشت

ورود بیش از 700 گریلا به منطقه کرکوک برای دفاع از حمله های احتمالی حشد الشعبی وجمهوری اسلامی
جنبش آزادی: درصورت بروز هرگونه خطری، از خلق خود دفاع خواهیم کرد
جنبش آزادی جامعه کردستان در بیانیه‌ای که در سایت رسمی خود منتشر نموده، به موضوع رفراندم استقلال اقلیم کردستان و هم‌چنین تهدیدات پیش آمده اشاره کرده و گفته است که خود را مؤطف به پاسداری از خلق کرد در اقلیم کردستان می‌دانند. این سازمان گفته است تا از نیروی دفاع ذاتی جامعه استفاده نموده و با پیشاهنگی زنان و جوانان، از خلق، خاک و دستاوردهای باشور کردستان دفاع نماید
در این بیانیه که ساعتی پیش منتشر شده، آمده است که “خلق‌های منطقه به درازای تاریخ به‌صورت مسالمت‌آمیز زیسته‌اند و این روند تا زمان اقتدار و ذهنیت قدرت‌طلبی ادامه داشته است. در نتیجه جنگ قدرت نیروهای هژمون‌گرا و اقتدارطلب، قربانی آن خلق‌ها بوده‌اند و در این بین قتل‌عام شده‌اند. اکنون نیز در باشور کردستان و عراق، نیروهای منفعت‌طلب درصدد هستند تا به بهانه رفراندم، جنگ مذهبی و نژادی را بر مردم تحمیل نمایند”.
در ادامه بیانیه جنبش آزادی جامعه کردستان، این سازمان از مردم کردستان و هم‌چنین خلق عراق خواسته است تا در دام این توطئه نیافتاده و سنت قدیمی خود مبنی بر زندگی مسالمت‌آمیز را هم‌چنان ادامه دهند. جنبش آزادی گفته است: دستاوردهای خلق کرد در باشور کردستان با خون هزاران تن از فرزندان این سرزمین به‌دست آمده و نباید به وضعیتی افتاد که خلق کرد در این بخش از کردستان برای بار دیگر گرفتار قتل‌عام، قحطی و پناهندگی شود. ما از حکومت اقلیم کردستان و جریان‌های سیاسی‌ای که بر برگزاری رفراندم اصرار می‌ورزند می‌خواهیم که خوانشی عمیق و علمی در مورد مسئله اتخاذ نمایند”.
جنبش آزادی جامعه کردستان در انتهای بیانیه خود آورده است: “ما بر اساس پرنسیب‌ها و اساسنامه مبارزاتی‌مان، در صورت بروز هرگونه وضعیتی ناخوشایند و هرگونه تهدید بر علیه خلق‌مان، خود را مؤظف به دفاع از آن‌ می‌دانیم. جنبش آزادی جامعه کردستان، با پشتیبانی جوانان و زنان میهن‌دوست، آماده دفاع از خلق، خاک و دستاورده‌های این بخش از کردستان می‌باشد”.
این بیانیه جنبش آزادی جامعه کردستان درحالی منتشر می‌شود که این سازمان به پرنسیب‌های جنبش آپویی معتقد است و باتوجه به سازماندهی چندین ساله و نیز پایگاه مردمی‌اش در باشور کردستان، می‌تواند در صورت بروز هرگونه ناآرامی در باشور کردستان، 22014695_143466902934438_1064974473_nتهدیدهای پیش آمده را به انقلاب خط‌ سومی‌ای مانند انقلاب روژاوا تبدیل نماید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.