تنها راه مقابله برای مزد بگیران همبستگی سراسری است

فراخوان

جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز: تنها راه مقابله با مظالمی که بر ما میرود فقط و فقط اتحاد بین کارگران همه صنایع در همه جای کشور است

نقطه آغاز برای ایجاد پیوستگی و اتحاد بین کارگران؛برقراری ارتباط های مستقیم بین کارگران صنوف و صنایع مختلف برای استفاده از تجارب بدست آمده در اعتصابات و کمک به یکدیگر است.

جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز: تنها راه مقابله با مظالمی که بر ما میرود فقط و فقط اتحاد بین کارگران همه صنایع در همه جای کشور است

بیست و سه روز از حرکت اعتراضی و حق طلبانه ما کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای دستمزدهای معوق و نگرانی ما از آینده و امنیت شغلی مان میگذرد.

هرچقدر جلو میرویم و هرروز که میگذرد عمق فاجعه بی تفاوتی مسئولان نسبت به شرایط معیشتی و مطالبات حقه ما کارگران بیشتر نمایان میشود.

جای بسی تأسف است که کارگر و نیروی مولد در مناسبات اقتصادی و در سیاست گذاری های کلان تولید و اشتغال جایگاه و پایگاهی نداشته و قوانین حاکم بر جامعه تنها تأمین کننده منافع کارفرما بوده و هست.

این قوانین ظالمانه سالهاست که فقر و نکبت و گرسنگی را بر کارگر تحمیل میکند و هرسال سفره کارگر کوچک و کوچک تر میشود.

در این میان تنها شیوه و طریقی که پیش روی ما کارگران قراردارد اعتراض و اعتصاب است.

کارگر هیچگاه هرج و مرج طلب و آنارشیست نبوده و نیست اما وقتی در مسیری قرار دارد که نه تنها منافعش تأمین نمیشود بلکه حقوق خود را هم ضایع شده میبیند راهی جز دست کشیدن از کار ندارد.

ما کارگران در سراسر کشور باید به این باور برسیم که بااینگونه اعتراضات و اعتصابات پراکنده و بدون اتحاد و یکپارچگی راهی سخت و دشوار و طولانی برای رسیدن به اهداف خود پیش رو داریم.

حاکمیت و دستگاههای متولی امور کارگری که تصمیم گیری های ظالمانه آنها در وضع قوانین ضدکارگری و تعیین دستمزدهای ناعادلانه برای کارگر باعث مشکلات و مصائب و دشواری های فراوان در معیشت ما شده اند دقیقا از همین نقطه ضعف یعنی نبود اتحاد و انسجام بین کارگران سراسر کشور و تشکل های کارگری استفاده کرده و هرسال میخ دیگری بر تابوت کارگر میکوبند.

نقطه آغاز برای ایجاد پیوستگی و اتحاد بین کارگران؛برقراری ارتباط های مستقیم بین کارگران صنوف و صنایع مختلف برای استفاده از تجارب بدست آمده در اعتصابات و کمک به یکدیگر است.

امروز تنها راه مقابله با مظالمی که بر ما میرود فقط و فقط اتحاد بین کارگران همه صنایع در همه جای کشور است.

قدرت و توان ما برای ایستادگی در برابر زورگویان و سرمایه داران زرپرست با یکپارچگی و بهم پیوستگی مان بیشتر و بیشتر خواهد شد.

به امید روزی که همه ما کارگران این سرزمین همصدا و همنوا پای مطالبات خود و ایفای نقش در تعیین سرنوشت خود محکم و استوار بایستیم.

۲۴/ اسفند/ ۹۶

جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 دل‌نوشته انسیه خواهر #آتنا_دایٔمی به مناسبت ششمین سالگرد بازداشت آتنا:

شش سال پیش این ساعت‌ها، آخرین ساعت‌هایى بود که هنوز توى زندگیمون ذره‌اى آرامش داشتیم. این ساعت‌ها آتنا توى اطاقش سرش به گوشى گرم بود، قبل از اون سر شام از ریحانه جبارى حرف زد و خوشحال بود که حکم اعدامش به تعویق افتاده. نگران دوستایى بود که بازداشت شده …

خبر
⭕️‌‌ یاسمن آریانی و منیره عربشاهی از زندان اوین به زندان کچویی کرج منتقل شدند

منیره عربشاهی و فرزندش یاسمن آریانی، دو فعال مدنی و از معترضان به حجاب اجباری، محبوس در بند زنان زندان اوین، امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه به زندان کچویی کرج منتقل شدند. یاسمن آریانی ۲۵ ساله، مردادماه ۹۷ بخاطر شرکت در اعتراضات سراسری علیه گرانی و فساد زندانی شد. او پس …

خبر
تشکیل پرونده آدمربایی، بخش یازدهم

در آبان ۱۳۶۷، پلیس ترکیه در یکی از بازرسی‌ها به خودرویی مشکوک می‌شود. در صندوق عقب این خودرو ابوالحسن مجتهدزاده، از اعضای سازمان مجاهدین خلق، قرار داشت. او در حالی که کاملا با چسب نواری ضدآب بسته و بی‌حرکت شده بود چند ساعت قبل ربوده شده و در حال انتقال …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: